4 Mart 2016 Cuma

WoW Alchemy İle Gold Kasma RehberiWorld of Warcraft'da Gold ile oyun süresi satın alma geldikten sonra Goldun değeri ciddi şekilde arttı, bunun yanı sıra bir çok Gold kasma yöntemi türedi. Bazıları günler sürdü ve değer kaybedip yok oldu ve bazıları hep var ama uğraşmak gerekiyor.Bu yazıda da işte bu uğraştıran Gold kasma yöntemlerinden birini anlattım. Rehberin tamamını okumanızı öneriyorum.

--->> Catactlysm Raidleri İle Gold Kasma Rehberi

Bu rehberde öncelikle Alchemy mesleğini öğrenmeniz gerekiyor. Ashrana gidip her hangi bir Guard'a profession trainer Alchemy 'yi sorup yerini öğrenin. Mesleği 700 yapmak gerçekten çok kolay, sadece garnison 'dan elde ettiğiniz bitkiler bile yetiyor. 700 olduktan sonra hemen Alchemy Trainer'ın yanında ki Shoptan Joshua Alvarez'den Recipe: Draenic Philosopher's Stone alıp öğreniyoruz.2. Adım olarak Auction House'a gidiyoruz. True Iron Ore ve Alchemical Catalyst almamız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken kısım şu: Alchemical Catalyst tanesine en fazla 4.5 GOLD veriyoruz.
True Iron Ore tanesine en fazla 2 Gold veriyoruz. Eğer bu rakamları azıcık bile geçerseniz en ufak kar edemezsiniz. Eğer Auction House 'da bu fiyatların altında bulamıyorsanız başka günler deneyin. Eğer hiç olmuyorsa sizin server'da malesef işe yaramayacak bir rehberi okuyorsunuz demektir.Gerekli itemları aldıktan sonra (Not: Bu itemlardan binlerce almamız gerekiyor bu yüzden en ucuzunu yakalamak için sürekli Auction House takibinizde olsun. Gerekli Addonlar Curse.com da mevcut) Draenic Philosopher's Stone üretip direkt herhangi bir Vendor'a satıyoruz. Ufacık bir kar gibi gözüksede eğer gerekli maddeleri ucuza alırsanız bir kaç saat uğraşıp binlerce gold sahibi olabilirsiniz.

Hemen aşağıda basit bir matematikle ne kadar Gold kasabilirsiniz yazdım.

100 tane Draenic Philosopher's Stone üretmek 3.5 dakika sürüyor ve bunları vendora satmak ortalama 45 saniye sürüyor. Bu da saatte 13.95 satış demek.


 • Eğer 200 Alchemical Catalyst 'i 750 Golddan alırsanız 1 saatte 7897 Gold kasarsınız.
 • Eğer 200 Alchemical Catalyst 'i 800 Golddan alırsanız 1 saatte 6153 Gold kasarsınız.
 • Eğer 200 Alchemical Catalyst 'i 850 Golddan alırsanız 1 saatte 4409 Gold kasarsınız.
 • Eğer 200 Alchemical Catalyst 'i 900 Golddan alırsanız 1 saatte 2665 Gold kasarsınız.
 • Eğer 200 Alchemical Catalyst 'i 950 Golddan alırsanız 1 saatte 920 Gold kasarsınız.

Yukarıda ki hesaplama tabiki de Auction House üzerinden yapıldı ve kişiden kişiye serverdan servera farkılılık gösterebilir. Eğer uğraşmayı seviyorsanız bu yöntemi denemenizi kesinlikle öneriyorum.

2 yorum:

 1. Sürekli takip ediyordum sayfayı ancak her dokunduğunda reklam çıkıyor bi konuyu okumak için en az 10 tane reklam kapatiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şikayetinizi belirttiğiniz için teşekkürler, mobilde gereğinden fazla reklam çıkıyor haklısınız. Ancak reklamı yayınlayan yazılımı malesef değiştiremiyoruz. İçeride bir miktar paramız kaldı, o parayı da alınca başka bir reklam servisine geçeceğiz.

   SilLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!