20 Mart 2016 Pazar

Clash Royale X-Yayı Taktiği


Son zamanlarda Clash Royale 'de 3. Arenadan itibaren genelde 5-6. Arena civarlarında bir taktik çok yaygın oldu ve çok başarılı işler çıkarıyor. X-Yayını nehire yakın mesafeden yerleştirip dayana bildiği kadar Taç Kulelerine saldırma üzerine kurulu olan X-Yayı taktiğini belki size karşı bile kullandılar. Bu rehberde X-Yayı taktiği nasıl yapılır onu anlattım.

Gerekenler:

İhtiyacımız olan en önemli kart tabiki de X-Yayı, Tesla Kulesi, Barbarlar, Oklar büyüsü, İskelet Ordusu, Top, Mızraklı Goblinler ve rastgele bir birim daha. X-Yayı ve Tesla dışında ki kartları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey düşmanı oyalayabilen ve sürüyle gelen birimleri rahatlıkla temizleyebilen kartlar olması.

X-Yayı Taktiği

Öncelikle sağ ve sola iksiriniz neredeyse dolduğunda Teslayı yerleştirin, ortaya yerleştirmeyin. Düşmanınızın hamlesine göre biraz iksir harcayarak bir kaç birim ya da büyü kullanın. Meydan boş kaldığında Teslayı koyduğunuz yere X-Yayını nehire yakın mesafeden yerleştirin ve olabildiğince X -Yayını hayatta tutmaya çalışın. Bir Taç Kulesini yıkınca diğerine de aynı taktiği uygulayıp savaşı kazanın.

Dikkat etmeniz gereken şey X-Yayının 5 saniye kurulum süresi olması, yani 5 saniye boyunca saldırmadan bekliyor olacak ve onu koruyan tek şey Tesla olacak. Bu süre zarfında düşmanınız kara birimi gönderirse X-Yayı o birimi hedef alacak bu da büyük zaman kaybına neden olacak. Bir kaç denemeden sonra X-Yayını ne zaman koymanız gerektiğini daha iyi belirleyeceksiniz.Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!