17 Mart 2016 Perşembe

Clash Royale Prens Rehberi


Hedefine kitleniyor, tam kalbine ölümcül mızrağını saplıyor, tabi binaysa herhalde en çürük yerine saplıyor. Emin değilim fakat Clash Royale'deki en güçlü birimlerden birine bakıyorsunuz, Prense!

Prens Clash Royale de baştan sona bir çok destede kendine yer bulan yüksek hasarlı yüksek sağlığa sahip birde üstüne hızlı hareket eden bir yıkım makinesi. Özel yeteneği sayesinde koşmaya başladığında ilk vurduğu hefede 2 katı hasar veren Prens, dikkatini dağıtan bir şey olmadığı sürece Taç Kulelerinin zorlu düşmanlarından biri oluyor.

Prensle Nasıl Saldırmalı?

Prens her ne kadar çok güçlü olsada 1 iksir maliyetinde ki kartlar bile Prensi durdurmaya yetiyor, çünkü Prens tek tek ve normal birimlerden biraz daha yavaş saldırıyor. Prens elinizde hazır dursun, arkasına yerleştirebileceğiniz Bombacı gibi alan hasarı vuran birimlerde hazır bulunsun. Bir tarafa basit 1-2 birim gönderin, düşmanınızın dikkatini bir yöne çekin. Düşmanınız tahmini olarak bütün iksirini harcadığında Prensi öbür taraftan direkt nehirin dibinden gönderin. İlk denemenizde düşmanınız Prense nasıl karşılık verecek diye öğrenin. Eğer hava birimiyle karşılık veriyorsa tabiki uzaktan saldıran birimleri bir sonraki saldırıda kullanın. Eğer İskelet Ordusu gibi birim çıkarsa Bombacı gibi alan hasarı vuran birimleri Prensin arkasından gönderin. Destenizde büyü varsa ki Prens ile en çok Alev Topu ve Oklar büyüsü iş yapıyor, büyünün zamanlamasını çok iyi ayarlayarak düşmana çok ağır hasarlar verebilirsiniz.

Pek iyi bir örnek olmasa da aşağıdaki videoda Prens saldırısını görebilirsiniz.


Eğer hata yapıp Prensi basit bir şekilde kaybederseniz büyük ihtimalle ilgiyi azalttığınız taraftan bir kule kaybedeceksiniz bu yüzden çok dikkatli oynamalısınız. Bir kaç alıştırma sonunda Prensi ve arkasından gönderilecek birimi en iyi şekilde kullanacağınızı düşünüyorum. Bir başka taktik ise Prens ile birlikte gene çok zorlu bir birim olan Balonu göndermek. Bütün iksiriniz tükeneceği için çok riskli olsada düşmanınız için çok zorlu bir mücadele olacaktır.

Prense Karşı Savunma

Prensi neredeyse her birimle Taç Kulesinin yardımıyla öldürebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken şey Prensin önüne tekli birim bırakırken sağlığının Prensin ilk vuruşuna dayanabilecek kadar çok olması. Tekli birimler de Şövalye çok işe yarıyor. İskelet Ordusu resmen Prens katili, Dev gibi yüksek sağlıklı birimlerde Prensi yeterince oyalıyor. Önemli olan Prensin Taç kulesine ulaşmadan dikkatinin dağıtılması. Mezar Taşı Prense karşı en etkili binalardan birisidir çünkü Mezar Taşı yıkılınca içinden 4 tane İskelet çıkıyor ve Prens Taç Kulesine dokunamadan ölmüş oluyor.

İstatistikler

Vuruş Hızı
Icons stats dmg speed
Hız
Icons stats speed
Yerleşme Süresi
DeployTime
Menzil
Icons stats range
Hedef
Icons stats target
Maliyet
Elixir
Sayı
Icons stats troop count
Tip
CardTypeIcon
Derece
RarityIcon
1.5 saniyeOrta1 saniyeYakın MesafeKara5x1BirimDestansı
Seviye
LevelIcon
Sağlık Puanı
Icons stats hp
Hasar
Icons stats dmg
Özel Yetenek Hasarı
Icons stats dmg
Saniye Başı Hasar
Icons stats dmg dps
11,100220440146
21,210242484161
31,331266532177
41,463292584194
51,609321642214
61,760352704234
71,936387774258
82,123424848282

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!