22 Mart 2016 Salı

Clash Royale Kulübe Taktiği


Clash Royale'de farklı kartları denemek hem oyun zevkinizi arttıracak hemde sizi bazı belli başlı taktiklere karşı çok daha tecrübeli yapacak. Geçen X-Yayı taktiğini vermiştim, bu yazımda da kulübe taktiğini vereceğim.

Gereken Kartlar:

Goblin Kulübesi
Barbar Kulübesi
İksir Toplayıcı
Oklar Büyüsü 
Barbarlar *
Tesla *
Silahşör *
Minyon Sürüsü *

Sonunda * olan kartları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, fakat ben en iyi bu kartlarla verim aldım. Tabiki de benzer özellikte daha yüksek seviye kartlarınız varsa onları tercih etmelisiniz.

Kulübe taktiği nedir?

Oyunun başında tamamen savunma odaklı, son dakikaya girildiğinde savunmadan çok düşmana savunma yaptıran, uzatmalarda oyunu kazandıran bir taktiktir. Bunu sağlayan en önemli 2 kart tabiki de taktiğinde ismi olan Goblin ve Barbar kulübeleri. Başlangıçta iksirimiz yettiği kadar anca 1 tane basabildiğimiz ama son dakika da artık kulübeden ekranda yer kalmadığı taktiğimizde eğer oyunun başında taç kulesi düşmana vermezsek düşmanın kazanma olasılığı çok düşük kalıyor.


  • Oyunun başında varsa Goblin Kulübesini bir tarafa koyun ve düşmanın hamlesine göre diğer kartınız İksir toplayıcı ve ya Tesla gibi savunma birimi olsun.
  • Eğer düşmanınız size büyük tehdit oluşturmadan saldırıyor ve Teslanız, Goblinleriniz yeterince savunma yapıyorsa hemen Barbar Kulübesini de oyuna sürüp bir tarafı tamamen kontrol edin.
  • Son bir dakikaya doğru mümkün olduğunca savunma yapın, gerekirse Oklar büyüsü, gerekirse Tesla, gerekirse Minyon Sürüsü hepsini kullanın.
  • Son bir dakika da artık Kulübeleri sürekli geldikçe yerleştirin ve saldırıya başlayın.
  • Zaten siz istemesenizde birimleriniz kontrolü ele alıp saldırı moduna geçmiş olacaklar.
  • Uzatmalarda Taç Kulesini yıkıp savaşı kazanın.


Hangi kart ne işe yarıyor?

Goblin Kulübesi: Sürekli Goblin çıkararak düşmanı sürekli rahatsız ediyor, düşmanın alan vuran büyüsü ya da kartı yoksa birikerek düşmanı pişman ediyor.

Barbar Kulübesi: İkişer ikişer çıkan barbarlar Goblinleri koruyarak birikmelerini sağlıyor ve hiçte fena sayılmayan saldırı gücüne sahipler.

İksir Toplayıcı: Eğer düşmanınız ortada sağlam bir birime sahip değilse mümkün olan her anda İksir Toplayıcısı yerleştirerek oyunun sonlarına doğru resmen sınırsız iksire sahip olacaksınız. Bu kartı düşmanın hamlesinden sonra oynayın ki savunmasız kalmayın.

Oklar Büyüsü: Anlatmaya bile gerek yok, düşük canlı birim katili :)

Barbarlar: Temel saldırı ve savunma birimimiz Barbarlar, yüksek sağlığa sahip birimleri de tutuyor, rahatça öldürüyor, her istediğimizi gerçekleştiriyor. Oyunun sonlarında hızlı iksir akışıyla beraber geldikçe kullanın.

Tesla: Temel savunma kulemiz Tesla hem düşmanları oyalıyor hemde ciddi hasarlar veriyor.

Silahşör: Benim en sevdiğim kartlar arasında, çok yüksek hasarını sürekli oyunda olan Barbarların arkasından sağlıyor, hem karada hemde havada avlayamayacağı birim yok.

Minyon Sürüsü: Çok yüksek sağlığa sahip ve hemen öldürülmesi gereken birimlerin katili

Dikkat edilmesi gereken noktalar


  • Hataya tahammül olmayan bu taktikte eğer savunmayı iyi yapamaz ve taç kulesi verirseniz kazanmanız neredeyse imkansız olur.
  • Kulübelerden çok birimleri oyuna sürerseniz oyunun sonunda malesef avantajdan çok dezavantaj elde edersiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!