8 Mart 2016 Salı

Clash Royale Ender Kartlar

Silahşör

Alıştırma Haritasında açılan Silahşör, tek başına arenaya çıkıyor ve yüksek hasarlı uzun menzilli saldırısı sayesinde bir çok yüksek sağlıklı birimi kolayca öldürebiliyor. Yavru Ejderha, Balon gibi hava birimlerini kolayca öldüren Silahşör, savunmasız Taç Kulelerininde canını ciddi derecede indiriyor. Tek tek saldırdığı için İskelet Ordusu gibi kartlara karşı etkili olamıyor.

Valkür (Valkyrie)

1. Arenada açılan Valkür, eski adıyla Valkyrie yakından alan hasarı vurduğu için genellikle savunmada kullanılıyor. Düşmanın arkada kalan okçularının arasına, ya da İskelet Ordusunun önüne bırakıldığında alan hasarı sayesinde kolayca rakiplerini temizliyor. Tek başına gönderildiğinde bir çok uzaktan saldıran birim tarafından öldürüldüğü için savunma sırasında kullanmanızı öneriyorum.

Mini Pekka

Alıştırma haritasında açılan Mini Pekka, normal Pekka ya nazaran çok daha hızlı hareket ediyor ve normal Pekka kadar yıkıcı saldırıyor. Tek tek ve yavaş saldırdığı için İskeletler, Goblinler, İskelet Ordusu gibi kartlar Mini Pekkayı kolayca öldürebiliyor. Mini Pekkayı Dev, Prens gibi yüksek sağlığa sahip birimlerin arkasından ya da İskelet Ordusu gibi kalabalık birimlerin arasından gönderip yıkıcı gücünden yararlanmanız gerekiyor.

Dev

Alıştırma haritasında açılan Dev, adı üstünde devasa bir alanı kaplıyor, çok yüksek sağlığının yanında normal bir hasar sahip. En önemli özelliği ise bütün birimleri reddedip sadece kulelere odaklanıyor olması. Arkasına yeterince destek koyulduğunda 1 Taç Kulesi almadan ölmüyor diyebiliriz. Aynı anda atılan Balon-Dev taktiği çok işe yarıyor. Devi durdurmanın en kolay yolu ise İskelet Ordusu, Mini Pekka, Prens gibi çok yüksek saldırı gücüne sahip birimler.

Domuz Binicisi

4. Arenada açılan Domuz Binicisi, çok yüksek hasarının yanında normal derecede bir sağlığa sahip. En önemli özelliği bütün birimleri reddederek sadece kulelere saldırıyor oluşu. Devden farklı olarak çok daha hızlı hareket ediyor ve birimlerin, cisimlerin üstünden atlayabiliyor. Savunmasız bırakılmış bir Taç Kulesine ciddi zararlar verebiliyor. Tabiki de yanında Domuz Binicisi için feda edilen birimlerin olmasını öneriyorum.

Büyücü

5. Arenada açılan Büyücü, yüksek saldırı gücünü menzilli alan saldırısı ile destekliyor. Bombacıdan farklı olarak hava birimlerini de hedef alan Büyücü, Balon gibi hava birimlerini çok kolay şekilde öldürebiliyor. Dev gibi yüksek sağlıklı birimler Büyücünün hasarına dayanamıyor. Tabiki de dezavantajı düşük sağlığa sahip olması ve savunmasız kaldığında hemen ölmesi.

3 Silahşörler

7. Arenada açılan 3 Silahşörler hemen yukarıda yazdığım Silahşör ile birebir aynı özellikleri taşıyor. Tek farkı 1 değil 3 tane silahşör bu kartı oynayınca Arenaya çıkıyor. Çok riskli bir kart olduğunu söylemekte fayda var. Sonuçta bu kartı oynadıktan sonra hiç iksiriniz kalmayacak ve bir süre boş duracaksınız. Bu kartı saldırıda oynamak yerine düşmanın hamlesine göre savunmada oynamanızı şiddetle öneriyorum. 

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!