14 Mart 2016 Pazartesi

Clash Royale En İyi Deste Nasıl Oluşturulur?Supercell'in yepyeni oyunu Clash Royale oyun dünyasını resmen telefon ekranlarına kilitlemiş durumda. Herkes en iyi olmak için çabalıyor, klanlar oyuncular birbiriyle yarışıyor. Her seviyeden oyuncu elindeki kartlarla en iyi desteyi oluşturmaya çalışıyor. Bazı püf noktaları bilmek çok daha başarılı desteler yapmanızı sağlayacak. Bu rehberde nasıl iyi bir deste oluşturulur onu göstereceğim.

Elinizdeki kartları tanıyın

Öncelikle elinizde hangi kartlar var, kartlar bölümünden hepsine bakın. Üstlerine tıklayıp detaylarını inceleyin. Hangi kart neye saldırmayı tercih ediyor, hangi kart hava birimlerine de vurabiliyor, hangi kartın saldırı gücü ne kadar, sağlığı ne kadar... Bu detaylar destenizi oluştururken size çok yardımcı olacak. Ayrıca kartların zayıf yönlerini bilmek düşmanınıza karşı size avantaj sağlayacak. 

Destansı kartlar zafer garantisi değil

Bir çok oyuncu destansı ve efsanevi kartlara sahip olunca ya da bütün destesinde bu kartlara yer verince daha başarılı olacağını sanıyor ama yanılıyor. En iyi oyuncuların destelerinde bile sıradan kartlar var, hatta bazıları destansı kart bile kullanmıyor! Elinizdeki kartları ne kadar iyi tanırsanız ve ne kadar pratik yaparsanız o kadar başarılı olursunuz.

Saldırı gücüyle savunma gücünü eşit tutma

Şahsi görüşüm bir destede saldırı kartlarının yanında eşit miktarda savunma kartlarının da olması. Saldırınız çok etkili olabilir fakat düşmanın kurnazca bir hareketi, bütün saldırı ordunuzu yok ettiğinde savunma birimleriniz yoksa tek yapacağınız şey izlemek olacaktır. Aynı şekilde bütün ordunuz savunma üzerine kurulu olsa bile düşmanınızın bir yerden sonra hızlanan saldırılarına karşı dayanmanız giderek zorlaşacak ve en önemlisi kontra saldırı dediğimiz savunmasız anında vurma olayını gerçekleştiremeyeceksiniz. Bu yüzden destenizde eşit miktarda saldırı ve savunma kartına yer verin.

Büyülerin ve binaların önemi

Tesla, Felaket Kulesi, Oklar büyüsü, Alev Topu gibi kuleler ve büyüler zamanında oynandığında oyunun bütün kaderini değiştirebiliyor. Prensi soldan gönderdiniz aynı anda düşmanınız Minyon Sürüsü kartını oynadı, eğer elinizde Oklar büyüsü varsa o Prens o taç kulesini alır. Yoksa üzülürsünüz. Karşıdan Golem oynandı ve arkasından sizi perişan edecek birimler geliyor. Felaket Kulesini doğru yerde oynamak o Golemi saniyeler içinde öldürecek ve size büyük bir avantaj kazandıracak. O sırada gerçekleştireceğiniz bir kontra saldırı size oyunu kazandıracak.

Destenizi güncelleyin

Revaçta olan kartlara göre destenizi güncellemeniz gerekiyor. Güncelleme de dikkat etmeniz gereken 1 kartı çıkarıp yenisini eklediğinizde onu bir kaç oyun denemeniz. Asla birden fazla kartı aynı anda değiştirmeyin. Şu sıralar Prens, oyunun başlarında Cadı, İskelet Ordusu, Minyon Sürüsü kartları aşırı popüler. Bu yüzden Oklar büyüsünü destenize almanızı öneriyorum. Ayrıca Prense karşı Şovalyeyi, İskelet ordusuna karşı Bombacıyı destenize alabilirsiniz. Minyon Sürüsü kartını bir çok kara birimini öldürmek için alabilirsiniz fakat bir çok oyuncu Oklar büyüsüne sahip. Barbarlar kartını denemenizi öneriyorum. Goblin Fıçısına karşı gene en etkili kart Oklar ve Bombacı. Hangi kartın hangisine karşı etkili olduğunu Royale TV'den görebilirsiniz.

Belkide kendinizi geliştirmek için en önemli şey yüksek seviye oyuncuların savaşlarını izlemek. Her türden deste ve karta sahip oyuncuları izleyerek daha iyi desteler oluşturabilirsiniz. 

Sizin de taktikleriniz önerileriniz ve sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümünü kullanmaktan çekinmeyin

4 yorum:

 1. bana pekka veya aynanın olduğu bi deste lazım pekkada aynada 2 lv

  YanıtlaSil
 2. Arkadaşlar bu taktikler işe yaramadı ben denedim bu arada ben furkan ben size bir taktik vereyim taktikteki kartlar şunlar minyon dev ok büyüyüsü silahşör barbarlar dev iskelet goblin fıçısı füze ama isterseniz füze yerine iskelet ordusu veya x-yayı gibi seylerde koyabilirsiniz

  YanıtlaSil
 3. Allah razi olsun ilk resimde gosterdiginiz deste sayesinde yenilmiyorum kolay kolay eyw

  YanıtlaSil
 4. bu efsanevi askerleri cıkarmak için ne yapmam lazım sacma sapan bişey herseyi denedim olmuyor oyuzden leveli bizden dusuklerde var ve bu sayede bizi yeniyorlar buyuk adaletsizlik

  YanıtlaSilLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!