24 Mart 2016 Perşembe

Clash Royale Cadı Rehberı


"Cadı" yı diğer sıradan cadılardan ayıran en önemli özelliği yalnız kalamaması desek yanlış olmaz, düşmanlarını iskeletleriyle ve ihtiyacı olursa uzaktan vuruşlarıyla yok eden "Cadı" Clash Royale de yeni oyuncuların gözde kartlarından birisi olmaya uzun süre devam edecek gibi görünüyor.


  • Başlangıç haritasında rastgele açılan Cadı, diğer her kart gibi herhangi bir sandıktan da çıkabilir.
  • Her 3 saniyede bir 3 tane İskelet çağıran Cadı, normal bir cana ve düşük bir alan hasarlı uzaktan vuruşa sahip

Cadı saldırıda nasıl kullanılmalı?

Normal bir cana sahip olduğu için Cadı yı genellikle yüksek cana sahip birimlerin arkasından göndermeye çalışın. Cadı ne kadar uzun yaşarsa o kadar çok İskelet çıkaracağı için haritanın en dibinden atmanızı öneriyorum.

Pekka, Prens ve Büyük İskelet gibi birimleri Cadı ile rahatlıkla tutabilirsiniz, çünkü bu birimler çok yavaş saldırıyor ve Cadıya ulaşamadan yeni İskeletlerle mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Uzaktan saldıran birimlere karşı Cadı biraz güçsüz kalıyor. Özellikle Silahşör ve Okçular Cadıyı öldürmede ustalar bu yüzden bu birimlere karşı Cadıyı dikkatli oynamalısınız. 

Oyunun başlarında özellikle 4 ve 5. arenaya kadar Cadı etkili olsada ileri arenalarda bu gücünü kaybetmeye başlıyor ve üst sıralarda çok nadir kullanılıyor. Bunun en büyük sebebi düşük hasara sahip olması ve İskeletlerini çok rahatça öldürebilen birimlerin ileride çokça yer alması. 


Cadıya karşı nasıl savunmalı?

Mümkün olduğunca çabuk öldürmelisiniz fakat bunu yaparken sabredip Cadının nehri geçmesini beklemelisiniz. Nehri geçtiği anda Cadının hemen üstüne bir grup Barbar bırakarak rahatça cadıdan kurtulabilirsiniz. Nehri geçmesini beklememizin sebebi isketlerle uğraşmamak, ayrıca önünde Dev gibi birim varsa önce Cadıyı sonra Devi öldürmek. Valkür cadıyı öldürme konusunda son derece başarılı bir kart.

Alev Topu Cadıyı ve iskeletlerini öldürmede gayet etkili oluyor fakat dikkat etmeniz gereken nokta Cadıya tek atması için en az 5. seviye Alev Topuna ihtiyacınız var. İskelet ordusu kartını Cadıya karşı asla kullanmayın çünkü Cadı alan hasarı vurduğu için İskelet Ordusu kartı cadıya karşı etkisiz kalıyor.

Tesla, Bomba Kulesi ve X-Yayı Cadıyı rahatlıkla öldürebilen savunma kuleleri. Zorda bile kalsanız asla Felaket Kulesini Cadıya karşı kullanmayın.

İstatistikler


Vuruş Hızı
Icons stats dmg speed
Hız
Icons stats speed
Yerleşme Süresi
DeployTime
Menzil
Icons stats range
Hedef
Icons stats target
Maliyet
Elixir
Miktar
Icons stats troop count
Tip
CardTypeIcon
Türü
RarityIcon
0.7 snOrta1 sn5.5Kara ve Hava5x1BirimDestansı
Seviye
LevelIcon
Sağlık Puanı
Icons stats hp
Alan Hasarı
Icons stats dmg area
Saniye Başı Hasar
Icons stats dmg dps
İskelet Seviyesi
LevelIcon
150038546
255041587
360545648
466550719
5730557810
6800608511
7880669412
89657310413


Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!