1 Mart 2016 Salı

Clash of Clans Acele Büyü İnceleme


Birimlerinizi acele ettiren ama öfkelendirmeyen (!) bir büyü, kara iksirin son büyüsü, bir çok savaşta size büyük yardımı dokunacak bir büyü; Acele Büyü!

Özetle incelemek gerekirse bu büyüyü attığınız alandaki birimleriniz olduğundan daha hızlı hareket edecek. Öfke Büyüsüne nazaran birimlerinizin saldırı güçlerini arttırmaz ve alanı Öfke Büyüsüne göre biraz daha küçüktür. Kara Büyü olduğu için 1 birim büyü yeri kaplar. Üretmek için kara iksir gerekir ve en alttaki tabloda maliyeti verilmiştir.

Solda Acele Büyü Sağda Öfke Büyüsü

Saldırıda Nasıl Kullanılmalı?

Bu büyüden önce çok yavaş birimleri hızlandırmak ve güçlendirmek için hep öfke büyüsünü kullanırdık. Maliyetli olurdu ve şuan kullanıldığında 2 birimlik yer kaplaması onu 2. plana atmaya başladı. Tabiki de Acele Büyü Öfke Büyüsünün yerini tutamaz ama sadece 1 birim yer kapladığı için savaşın bir çok anında kullanılabilir. Yani birimleriniz köy içerisinde neredeyse her yere hızlı bir şekilde ilerleyebilir.

En çok Hava Patlatıcıya karşı işe yaradığını gördüm. Hava Patlatıcıya karşı neredeyse işe yaramaz hale gelen Balonlar Acele Büyü sayesinde kolayca Hava Patlatıcının canını okuyor. Ayrıca Golem ve Pekka ları hızlandırırken de çok işe yarıyor. Kolayca köy içerisinde ilerleyen Pekka zaten yüksek hasara sahip olduğu için Öfke yerine Acele Büyü denemenizi öneriyorum.Ejderha saldırılarına yeni bir soluk getiren acele büyü sayesinde savaşın her anında Ejderhalarınız ihtiyacı olan hıza sahip oluyor.

Not: 2 Acele büyü üst üste atıldığında tek biri hız artışı sağlıyor fakat 1 Acele, 1 Öfke üst üste atıldığında ikisi birden etki ediyor ve birimleriniz resmen uçuyor!

AlanEfekt TipiKapladığı
Alan
Üretim
Zamanı
HedefGereken Kara Büyü Fabrikası
Seviyesi
4 birimAlan115 dakikaHava ve Kara3
SeviyeHız
Artışı
Efekt
Etkisi
Maliyet Dark elixirAraştırma
MaliyetiDark elixir
Araştırma
Zamanı
Gereken Lab. Seviyesi
12810 Saniye80YokYokYok
23415 Saniye8540,0008 Gün7
34020 Saniye9080,00010 Gün8
44625 Saniye95100,00014 Gün8Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!