1 Şubat 2016 Pazartesi

World of Warcraft Haftada En Az 5k Gold Kasma Rehberi


Herkese merhaba, bildiğiniz gibi World of Warcraft oynamak için hem oyunu satın almanız hemde aylık olarak yaklaşık 13€ ödemeniz gerekiyor. Yakın zamanda World of Warcraft'a gelen güncelleme sayesinde oyun içinde pek bir işe yaramayan gold kavramı artık oyun süresi almamızı sağladı. Serverlar arası değişiliklik gösterse de WoW Token fiyatları Avrupa serverlarında 60k-64k arasında gidip geliyor. (Buradan anlık olarak WoW Token fiyatlarını görebilirsiniz) Bu sistemin oyuna eklenmesinin en büyük amacı oyun içi yasak yollarla gold satışının önüne geçmek. Wow Token satın aldığınızda (20€) bunu Auction House'a ekliyorsunuz ve o andaki fiyatı kadar gold hesabınıza ekleniyor. Yani yaklaşık 60k gold 20€ fiyatıyla Blizzard tarafından satılıyor. İşin teknik kısmını geride bıraktığımıza göre ayda 60k gold nasıl kazanıcaz buna bakalım.

Garnison, düşen mount ve petler, mesleklerden gelen paralar bir yana dursun bu rehberde bu gelir kaynaklarının dışında haftada en az 5k gold kazanmanızı sağlayacak bir yöntemden bahsedeceğim. Eski Raidleri solo şekilde farmlamak. Eski Catactlysm raidleri 100 level karakterlerle çok rahat bir şekilde sololanabiliyor. Şimdi bu Raidlere yakından bakalım.

Öncelikle tam verim alabilmek için Raidleri 25 Man/Heroic şeklinde kesmeniz gerekiyor. Her Class rahatlıkla kesebilsede Druid,Hunter gibi Classlar daha rahat kesiyor. Her Boss 125 Gold veriyor ve yanında bir sürü Epic Item düşüyor. Itemları vendora sattığınızda ortalama olarak her Bosstan 250 Gold kazanmış oluyoruz.

Blackwing Descent

Eastern Kingdoms - Searing Gorge bölgesinin güney sınırında Blackrock Mountain' da bulunuyor. Dungeon'a girdiğinizde sağda ve solda Magmaw ve Omnotron Defense adında 2 boss var, kolayca öldürüp ilk girişteki kapıyı açıyoruz. Asansörden inip solda Chimaeron adlı bossa geliyoruz. Saldırmadan önce arkasındaki NPC Finkle ile konuşup verdiği Buff'ı alın, yoksa Boss size tek atar. Atramedes Bossunda ise 2 NPC konuşuyor olacak, hemen arkalarında ki çanı çalın ve hızlıca savaş kısmına geçin. Bu boss'da öldükten sonra Maloriak adlı Bossu da rahatlıkla öldürüp resimdeki yere geri dönün. Orb'a sağ tıklayıp Onyxia ve Nefarian'ı çağırın. Kolay bir şekilde bu bosslarıda öldürdükten sonra Dungeon bitmiş olacak. İlk denemenizden kaynaklı yarım saat civarı sürsede sonradan alışınca 15-20 dakika içerisinde 1500 Gold sizin olacak.


  • Blackwing Descent kapısının nerede olduğunu videolu şekilde görmek için buraya tıklayın. 
  • Tüm dungeon nasıl kesiliyor tek tek görmek için buraya tıklayın.

Bastion of Twilight

Eastern Kingdoms - Twilight Highlands bölgesinin güney batı kısmında yüksek bir kulenin tepesinden girilen bir Dungeon. Blackwing Descent 'a göre bir tık daha zor olduğunu belirtmekte fayda var. İlk başta önünüzde bir sürü add göreceksiniz hepsini temizleyip Halfus adındaki Bossu kesin. Bu Boss biraz fazla vuruyor ve canı bir hayli yüksek dikkatli olun. Bir sürü çöp add kestikten sonra 2 boss daha karşınıza çıkıyor. Valiona ve Theralion Bossları aslında çok kolay olmasına rağmen Valiona Bossu Blackout skillini bastığında 250k hasar vuruyor bu yüzden dikkatli olun. Hemen ardından Ascendant Council ve onundan ardından Cho’gall Bosslarını kesin ve bu iki Boss aşırı kolay ölüyor. Tek bilmeniz gereken Cho’gall'ın her zaman dibinde durun. En sonunda aşağı atlayın ve Sinestra ile yüzleşin. Bu Boss'a saldırmadan önce aşağıdaki videoyu izlemenizi öneriyorum. Çünkü son evrede yumurtaları kesmezseniz malesef wipe oluyor. Videoyu izlediğinizde ne yapmanız gerektiğini anlayacaksınız. Sadece biraz hızlı olmanız gerekiyor. Gene 15-20 dakika içerisinde 1500 Gold kazanacaksınız.

  • Bastion of Twilight giriş kapısı videosu için buraya tıklayın.
  • Son Boss nasıl kesilir görmek için buraya tıklayın. 
  • Bütün Dungeon bosslarını tek tek görmek için buraya tıklayın.

Firelands

Kalimdor - Mount Hyjal bölgesinde bulunur. Başlamadan söyleyeyim bu dungeon diğerlerine göre açık ara farkla daha zor ama yaklaşık 30 dakika içerisinde 2000 Gold kazanacaksınız. İlk Boss Beth’tilac dan önce eğer varsa Ysera’s Gift talentını bu Boss için silin, yoksa ölene kadar stun yersiniz. Bu Boss'un en kötü yanı 2. aşamaya geçmeden ölmüyor oluşu. Bossun canı %25 e gelene kadar normal şekilde dövün, tam %25 e geldiği sırada bütün DoT skillerini Bossa atın. 2. aşamaya geçildiğinde stun yiyeceksiniz ve eğer yeterince DoT attıysanız boss kendine Heal basmadan ölecektir. Bu Bossu detaylı şekilde nasıl yeneceğinizi görmek için buraya tıklayın. Sonra diğer Boss Alysrazor a geçin, ondan sonra ise Shannox a geçin. Shannox yüksek dps e sahip ve sonsuz stun atabilir, bu yüzden çok hızlı kesmelisiniz. Sırada Alysrazor var ve hemen buraya tıklayarak nasıl kesileceğini görebilirsiniz. Hemen sonra ise Staghelm ve Ragnaros var bunlar diğer Bosslara göre daha kolay kesiliyor. Buradan kolay gibi görünsede bu dungeon diğerlerine oranla daha çok uğraştırıyor. 

  • Tek tek bütün Bossların nasıl kesildiğini görmek için buraya tıklayın. 
  • Firelands nasıl girilir görmek için buraya tıklayın. 

Throne of the Four Winds

Bu dungeon biraz uğraştırıyor, 400 gold için 20 dakika harcamaya değmez diye düşünüyorum o yüzden es geçiyoruz.

Dragon Soul

Ve sonunda Deathwing'e gelmiş olduk, bu dungeon için fazla söze gerek yok. Başlangıçta aşırı kolay 2 Boss sonrasında ise gerçekten burada anlatılamayacak kadar karışık işler devreye giriyor. Hemen buradan bütün dungeon'ı izleyip öyle girmenizi öneriyorum. 
Yaklaşık yarım saatte 2000 Gold sizindir.


Bu Dungeonların hepsini haftalık olarak yaptığınızda en az 5k garantiniz var. Tabi bu rakam 8-9k ya kadar çıkabilir. Birazda diğer görevler garnison derken oyunu ücretsiz olarak oynamak artık sizin uğraşınıza kalmış :)

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!