16 Şubat 2016 Salı

Warlords of Draenor Uçma Rehberi - Draenor PathfinderÖnceki World of Warcraft paketlerinin aksine Warlords of Draenor'da uçmak için Gold vermeniz yeterli olmuyor. Hatta Gold kolay yolu seçmek istemezseniz hiç işinize bile yaramıyor. 5 aşamadan oluşan uçma rehberini tamamladığınızda bütün karakterlerinizde geçerli Draenor Pathfinder Achievement kazanacaksınız. Artık uçarak hangi dağın tepesine konarsınız, hangi yapının balkonundan atlarsınız size kalmış :).

Öncelikle her şeye başlamadan önce hangi kısımdan ne kadar tamamlamışsınız görmek için buraya tıklayıp gerekli bilgileri dolduruyoruz. Bu site sayesinde hangi aşamada ne kadar işimiz kalmış hepsini Draenor Pathfinder başlığı altında görebilirsiniz. Merak etmeyin yılların sitesidir, ve zaten herkesin görebildiği bilgileri kullanarak bu verileri oluşturuyor. 

Not: Aşama aşama verilse de yapılma sırası yoktur. Bütün rehberi okuyup görevlere öyle başlayın çünkü 3 tanesi aynı anda yapılıyor. Tanaan Diplomat ve Securing Draenor günlük olarak yapılmalıdır. 

Explore Draenor

En basit görevimiz olan Explore Draenor, adından da anlaşılacağı gibi Warlords of Draenor haritasında adım atılmamış yer bırakmamak. Zaten hikayeyi tamamlarken bir çok yeri gezmiş olsanızda bazı ufak yerler gözden kaçabiliyor. Bu ufak detayları yukarıda verdiğim siteden tek tek bakmanız gerekiyor. Örneğin girdiniz baktınız Nagrand bölgesinde Telaar kısmı gezilmemiş. Hemen Google'a yazıyorsunuz ve neresi olduğu çıkıyor. Bu görevi istediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz.

Loremaster of Draenor

Bu görev ise Draenor'daki bütün hikayeyi tamamlamak. Eğer gene hikayeyi oynayarak 100 olduysanız bu görev sizin için çok kolay olacak. Haritanızı açtığınızda sağ taraftaki görevler kısmında bölgenize göre hikaye sayısı ve kaç tanesini yaptığınız görünür. Eksik olan hikayeyi Youtube'a yazarsanız hikayenin nereden başladığı ve bütün görevlerin nasıl yapıldığını kolayca görebilirsiniz. Bazı görevlerin açılması için öncelikle haritada ön görevlerin yapılması gerekebiliyor, önerim önünüze çıkan bütün görevleri yapmaya çalışın. Zaten 100 levelken her mob bir kaç vuruşta ölüyor.

Master Treasure Hunter

Yukarıda ki 2 görevi yaparken etrafta parlayan mor sandıkları, ya da etrafı mor yanan itemları görmüşsünüzdür Bunları açınca içinden item, gold, garrison resources falan çıkıyor. İşte bu sandıklar,itemlar Treasure olarak geçiyor ve 100 tane toplamanız gerekiyor. Bunun en kolay yolu ise DraenorTreasure Addonu nu indirmek. Bu addon haritanıza oyundaki bütün hazinelerin yerlerini ekliyor. Bu sayede 100 tane hazineyi kolayca topluyoruz. 

Securing Draenor

Günlük olarak yapılması gereken görevlerin başında geliyor bu görevimiz. Garrison Table'da günlük olarak size 2 görev sunuluyor. Bu görevlerin hepsini yapmanıza gerek yok, hangilerini yapacağınız yukarıda verdiğim sitede Securing Draenor başlığı altında belirtiliyor. Eğer bir görev çıkmıyorsa, ya da 2 gün üst üste aynı görevler geldiyse Sergeant Crowler veya Sergeant Grimjaw NPC lerinden 200 Garrison Resources karşılığında eksik olan görevleri satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini yaparken siteden kontrol etmeyi unutmayın. Hemen aşağıda hangi görevlerin gerekli olduğu yazıyor. 

Gorgrond: Assault on Everbloom Wilds, Assault on the Pit
Frostfire Ridge: Assault on the Iron Siegeworks, Assault on Magnarok, Assault on Stonefury Cliffs
Nagrand: Assault on the Broken Precipice, Assault on Mok'gol Watchpost
Shadowmoon Valley: Assault on Darktide Roost, Assault on Pillars of Fate, Assault on Socrethar's Rise
Spires of Arak: Assault on Skettis
Talador: Assault on Shattrath Harbor


Tanaan Diplomat

Ve zurnanın zırt dediği yere geldik. Parası olan için sadece sağ tık, parası olmayan içinse en az 19 gün boyunca aynı görevleri yapmak demek olan Tanaan Diplomat uçma görevinde en zor kısım olarak WoW tarihine geçmiş bulunmakta. 3 factionla revered olmak için reputation kasmamız gerekiyor. Görevleri Lion's Watch/Vol'mar 'dan alıyoruz. Hepsi aşağıda verilmiştir.

Order of the Awakened

Her gün Unseen Influence göreviyle 1500 reputation kazanıyoruz, bu görevi ya rare keserek ya da hazine toplayarak yapıyoruz.

The Saberstalkers

Açıkçası benim parmaklarımı kanatan kısım bu oldu, günlük değil ama haftalık 1 görevi var.   Rumble in the Jungle  görevi sayesinde 3500 reputation kazanıyoruz. The Saberstalkers bölgesinde ki her elite öldüğünde 25 reputation veriyor, ayrıca etraftaki rare ları keserek 500 reputation daha kazanabilirsiniz. Her elite ortalama 1000k cana sahip, bu yüzden bu görevi kesinlikle partiyle yapın, yoksa bilgisayar başında ağlayabilirsiniz :/

Vol'jin's Headhunters

Her gün Lion's Watch/Vol'mar 'da 3 görev oluyor, nispeten diğerlerine göre daha kolay olan bu reputation görevleri günlük toplam 1000 reputation kazandırıyor. Unutmayın Revered olmak için 21,000 Reputation gerekiyor, yani hiç bir buff olmadan hiç para harcamadan tamı tamına 21 gün sürüyor. Neyse ki bunu hızlandırmanın yolları var. 

  • Level 3 Trading Post sayesinde Draenor'da kastığınız bütün Reputation %20 oranında artıyor.
  • Guild battle standart ile Order of the Awakened görevinde Reputation kazanımı 5% ( Banner of Cooperation), 10% ( Standard of Unity), ve 15% ( Battle Standard of Coordination) artıyor.
  • Human classı kendinden %10 ekstra artış kazanıyor.

Son olarak altın harcayarak Reputation kasmak isteyen kişiler AH'den  Medallion of the Legion itemını alması gerekiyor. Bu item kullanıldığında her faction'a 1000 Reputation ekliyor, bu da en az 21 tane almanız demek oluyor. Her serverda hatta her dakika farklı fiyatlarda alındığı için fiyat konusunda en doğru bilgiyi AH verecektir. 

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!