14 Şubat 2016 Pazar

Minecraft'ı Ücretsiz Deneyin - Windows 10


Windows 10'un oyuncular için sunduğu özellikler saymakla bitmiyor, bugün keşfettiğim bir şey sayesinde Minecraft'ı Windows 10 üzerinden ücretsiz bir şekilde deneyebiliyorsunuz. Tabiki de 90 dakikalık süre sınırıyla. Peki Windows 10 Minecraft ile normal Minecraft arasında ki fark nedir?

Minecraft başta PC platformu olmak üzere, Xbox, PS4, PS3, Wii, Android, IOS gibi bir çok platform üzerinde aktif olarak oynanıyor. Bu platformlara en son olarak Windows 10 Minecraft eklendi. Temel olarak Minecraft Pocket Edition temel alınan Windows 10 Minecraft C++ dilinde yazıldığı için performans anlamında normal Minecraft'a göre daha iyi iş çıkarıyor. Şuan için Beta sürümünde olan oyun yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Eğer denemen sürümünden sonra oynamaya devam etmek isterseniz 30 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor, bu miktar normal Minecraft'ın yarısı. Tekrar söylemekte fayda var, Windows 10 Minecraft orjinal Minecraft'a göre daha basit bir oyun çünkü Pocket Edition temel alınıyor.

Oyunu ücretsiz denemek için öncelikle klavyenin sol altında Windows logolu Win tuşuna basıyoruz ve ardından XBOX yazıyoruz. Aranan programı açıyoruz ve sizden mail ve şifre istiyor. Bir hotmail hesabınız yoksa hemen açıp sisteme giriş yapıyorsunuz. Home menüsüne tıkladıktan sonra Öne Çıkanlar sekmesi altında Minecraft'ı göreceksiniz. Tıklıyoruz ve açılan pencereden Ücretsiz Dene butonuna basıyoruz. 90 dakikalık Minecraft'ınızda iyi eğlenceler :)

Not: Normal Minecraft'a orjinal olarak sahip olan kişiler Windows 10 Minecraft'a tamamen ücretsiz sahip olabilirler. 

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!