25 Şubat 2016 Perşembe

GTA V Hızlı Giderken Kaybolan Yolların Çözümü


GTA V bilgisayarlara geleli neredeyse bir yıl olsada hala daha bir çok bilgisayarı gereken sistem özellikleri yüzünden yormaya devam ediyor. Hele ki bazı bilgisayarlarda öyle bir sorun var ki insanın çileden çıkması, oyun zevkinin tamamen yok olması ve resmen GTA V'e küsmesi işten bile değil. Ekran kartınız, Ram miktarınız, işlemciniz vs. ne kadar iyi olursa olsun bazı bilgisayarlar da yapmanız gereken ufak bir ayar var. Bu ayarı yapmadığınız takdirde oyunda hızlı araba sürerken yollar kaybolmaya başlıyor, yükleme ekranları inanılmaz derecede uzuyor. Bir yerden sonra oyun oynanmayacak dereceye geliyor. İşin kötü yanı bu sorunlar en yüksek grafikte de en düşükte de aynı şekilde gerçekleşiyor. Zaten bu yazıyı okuyorsanız ben dahil bir çoğunuzun bu problemi var ama bu yazıdan sonra kalmayacak ve şunu diyeceksiniz: "Bu muydu?"

Öncelikle şunu belirteyim bu rehber orjinal GTA V sahipleri için hazırlanmıştır, korsan oyunlarda işe yarayıp yaramadığı bilinmemektedir. Her bilgisayarda işe yarayacağının garantisi yoktur.


  1. GTA V'i normal bir şekilde açıyoruz. 
  2. CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına aynı anda basıp Görev Yöneticisini açıyoruz. Bir diğer yol CTRL + ALT +DELETE'den açmak.
  3. GTA V'e sağ tıklayıp "Ayrıntılara Git" butonuna basıyoruz. 
  4. Açılan sekmede tekrar GTA V 'e sağ tıklayıp Öncelik Ayarla --> Yüksek butonuna basıyoruz.
Tüm işlem bu kadar artık GTA V 'de hızlı araba sürmenin keyfini doya doya yaşayacaksınız. Her oyuna girdiğinizde aynı adımları gerçekleştirmeyi unutmayın.

Eğer sorununuz devam ediyorsa aşağıdakileri deneyebilirsiniz

  • Açık olan antivirüs programlarını kapatın.
  • Game Booster gibi programlarla ile kullanımda olan Cpu ve Ram'i boşaltın.
  • Oyun içerisinde Grafik ayarlarında Distance Drawing kısmını en düşüğe getirin.
  • Oyun içerisinde Grafik ayarlarında Directx 10 seçin.
  • Vsnyc kapalı ya da yarım olsun.
Sizinde bildiğiniz yöntemler varsa paylaşmaktan çekinmeyin, her türlü sorununuzu aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!