10 Şubat 2016 Çarşamba

CS:GO En İyi Alıştırma (Training) Haritaları


CS:GO da kendinizi geliştirmek için tabiki de çok oynamanız, sürekli pratik yapıp el alışkanlığı kazanmanız gerekiyor, tabi doğuştan yetenekli bir Head Shot ustası değilseniz. CS:GO 'da ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı çok hakim. Bir kaç ay hatta bir kaç gün bile bırakmış olsanız performansınız ciddi etkileniyor ve dereceli attığınız oyunları kötü performansınız yüzünden kaybetme olasılığınız oluyor. İşte bu verdiğiniz ufak aralardan sonra ya da her dereceli oyundan önce oynamanız önerilen alıştırma haritaları var ve sizler için en iyilerini araştırıp derledim.

CS:GO Yeni harita nasıl eklenir?

CS:GO'da yeni harita eklemek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.


  1. Steami açıyoruz ve Kütüphane kısmından CS:GO ya tıklıyoruz.
  2. Biraz aşağıya indikten sonra Başarımlar kısmının altında Steam Workshop butonunu göreceksiniz. Oradan Atölyeye Gözat butonuna basıyoruz.
  3. Açılan sayfada bir çok içerik göreceksiniz, eğer spesifik olarak bir harita ya da içerik arıyorsanız hemen sağ alt köşedeki menüden istediğiniz gibi atölyeyi sınırlandırabilirsiniz.
  4. Haritayı seçtikten sonra haritanın sayfasında hemen resimlerin altında yeşil bir buton var üzerinde Abone Ol yazıyor. Abone ol butonuna bastıktan sonra haritanız inmeye başlayacak ve bitince oyunu açıyoruz.
  5. Oyun içerisinden arkadaşlarınla oyna kısmına gelip atölyeyi seçip haritamızı oynuyoruz.
  6. Haritayı beğendiyseniz oylamayı unutmayın.

En İyi Alıştırma Haritaları

training_aim_csgo2


2 milyon oyuncunun ortak tercihi olan bu haritaya en iyilerinden birisi diyebiliriz. Soldan silahınızı seçtikten sonra ortadan seviyenizi seçiyorsunuz. Ardından karşıda beliren noktaları tek kurşunla vurmaya çalışıyorsunuz. Her gün belirli miktarda bu alıştırmayı yaparsanız gerçekten nişan kabiliyetinde ciddi bir artış yaşarsınız. Özellikle reflesklerinizin arttığını fark edeceksiniz.

Aim Botz


Bir önceki haritadan farklı olarak bu haritada botlar var ve isterseniz uzakta isterseniz yakında isterseniz hareket ediyor ve isterseniz olduğu yerde ölmeyi bekliyor. Noktalara ateş etmek sizi eğlendirmiyorsa bu haritayı tercih etmenizi öneririm. Haritanın ortasında bir alandasınız ve botlar her tarafınızda oluyor, isterseniz hemen tepenizdeki butonlardan sadece bir yöne bakmayı tercih edebilirsiniz, bir çok ayar var hepsini denemenizi öneririm.

Dust 2 - Smoke Practice


Cs:GO' da sis bombasını kullanmayı bilmek oyunu kazandırır. Fakat sadece nereye sis bombası atacağınız değil sis bombasını oyunun hangi anında nereden nereye attığınız da çok önemlidir. Şöyle demek gerekirse CT'nin doğduğu yerden Double Door denen yere sis bombası atabilir misiniz? İşte bu harita sayesinde bu taktiklerin hepsini öğreneceksiniz. Hemen aşağıdaki video bu harita için çekilmiştir.

Fast Aim/Reflex Training Map [SP vs Bot Map] / aimtraindriving


Reflekslerinizi sınamak istiyorsanız bu harita tam size göre. 4 tarafınız teröristlerle çevrili ve hepsinin elinde bıçak üstünüze geliyorlar! Tek yapmanız gereken kafalarını uçurmak. Hızlı olmanız gereken bu haritada eğlenmemek mümkün değil. Not: Oyun açıldığında CT tarafını seçin.

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!