21 Şubat 2016 Pazar

Clash Royale İnceleme - APK İndirSupercell'in yeni oyunu Clash Royale deneme sürümü olarak bazı ülkelerin Google Play Store'una eklendi. Ülkemizde şuan için resmi olarak indirilemesede APK sayesinde hiç bir ayar yapmadan oynamak mümkün. Ayrıca oyun tamamen hazır, yani beta gibi bir durum söz konusu değil. Resmi olarak tüm dunyada Android ve IOS için çıkacağı tarih ise Mart ayı olarak belirlenmiş.

Clash Royale Nedir?

Clash of Clans dünyası temel alınarak oluşturulmuş, 10 larca çeşitli kartı toplayıp, gerçek zamanlı arenada düşmanınız kalesini yıkmaya çalıştığınız bir oyundur. Aynı anda hem kart oyunu hemde kule savunma oyunu gibi düşünülebilir. Bütün kartlar Clash of Clans üzerine kurulu olduğu için oynarken hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.Oyunun tanıtım kısmını geçtikten sonra karşımıza ilk gelen menü Shop menüsü oluyor. İlk gelen derken aslında oyundaki en sol menüyü kastediyorum. Bu menüde oyun içi alışverişleri gerçekleştiriyoruz. Her gün en baştaki kartlar yenileniyor ve istediklerimizi satın alabiliyoruz. Her kart alışınızda gereken altın miktarı daha da artıyor.Hemen altında Yeşil Taş ile alınan sandıklar ve altınlar da var. Resimde sol üstte seviye kısmı, hemen yanında altın ve en sağda yeşil taş miktarı yer alıyor.


Sonraki menüde oyunun temeli olan kartlarımız görünüyor. 8 tane kartı destenize ekleyip savaşa giriyorsunuz. Seviye ve kupa kazandıkça yeni Arenalar açılıyor ve aşağıda kilitli olan bütün kartlara erişim sağlıyorsunuz. Kartların sol üstünde belirtilen iksir miktarı savaş sırasında o kartı oynayabilmek için gerekli olan iksiri temsil ediyor. Savaşların detayına aşağıda değineceğim. Her kartın bir seviyesi var ve seviye atlatabilmek için öncelikle gerekli olan parçaları toplamanız gerekiyor. Bu parçalar sandıklardan çıkıyor ya da Clan'ınınızdan yardım olarak alabiliyorsunuz. 10/10, 2/2, 4/4 vb. şekilde tamamladıktan sonra belirli miktarda altın vererek kartın seviyesini arttırabiliyorsunuz.


Sırasıyla oyun içi isminiz, hemen yanında kupa miktarınız, altında solda süre dolunca açılan ücretsiz sandık, Crown Chest dediği her gün 10 Taç kazandığınızda açılan sandık. Onun altında arena ve hemen altında Arenadan kazandığınız sandıklar mevcut. Sandıkları açtıkça kart kazanıyorsunuz ve sandıkları hızlıca açmak için Yeşil Taş harcamanız gerekiyor. Yoksa 3 saat 8 saat gibi süreler beklemeniz gerekiyor.


Yukarıda ki resimde savaşların gerçekleştiği arenayı görüyorsunuz. Alttaki 3 kule sizin ve tek amacınız düşmanın ortadaki kulesini yıkmak. Her yıkılan kule bir Taç kazandırıyor. Süre sonunda ana kulelerden biri yıkılmadıysa en çok Taç sahibi olan savaşı kazanıyor. Eğer eşitse beraberlik oluyor. Savaşlarda sürekli dolan bir iksir mevcut, doldukça elinizdeki 4 karttan birini oyuna sürüyorsunuz. Her oynadığınız kart yerine destenizden bir başkası rastgele olarak geliyor. Aynı kartı birden fazla kez oynayabiliyorsunuz. Süre azaldıkça gelen iksir miktarı artıyor bu sayede oyun daha heyecanlı ve karmaşık bir hal alıyor.


Clan sekmesinde ise bildiğiniz clan mantığı mevut, clan üyeleri aralarında savaşabiliyor ve birbirlerine kart desteği yapabiliyor. İşin ilginç yanı yılların oyunu Clash of Clans'da bile olmayan Online sayısı bu oyunda mevcut. Bu da aslında Supercell'in her şeyi bir kerede vermeme politikası işlediğinin en büyük göstergesi.


Son sekmede ise oyunun ileri seviyelerde nasıl bir şekil aldığını rahatlıkla görebildiğimiz en iyi savaşların olduğu bölüm var. Bu bölümde son seviye oyuncuların savaşlarına tanık olacaksınız.

CLASH ROYALE APK İNDİR

2 yorum:

  1. Selamün aleyküm savastan kazandığımız sandiklari doldurdugumuzda yani altta 4tane oldugunda tas harcayip hemen acmakmi lazim yada tasin yoksa beklerken baska bisey yapabiliyomuyuz cunku kazansakta sandik birikmiyor veya asagidako sandiklari silebiliyomuyuz

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Açık konuşmak gerekirse Yeşil Taş sandık açmaktan başka bir işe yarıyor mu bilmiyorum. Ben bir tane altın sandık kesin bulunduruyorum ve yatmadan önce açmaya bırakıyorum. Sabaha açılmış oluyor. Gümüş sandıkları da Yeşil Taş varsa direkt açıyorum. Harcayın gitsin diyorum ben :)

      SilLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!