11 Eylül 2015 Cuma

Pokemon Go


  Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere dünyaca ünlü ve bu işte önde gelen bir firma olan Nintendo Company şirketinin yaptığı bir duyurudan bahsedeceğim. Bir Pokemon hayranı olarak Pokemon tutkunlarını bu haber çok sevindirecek.


  Nintendonun vazgeçilmez gelir kaynaklarından biri olan ve her oyunu milyonlar satan Pokemon oyunlarını artık akıllı telefonlarımızda da görebileceğiz!!! Nintendo ile Pokemon Company'nin duyurusu ile 2016 yılında ios ve android platformunda piyasaya sürülecek Pokemon Go şimdiden heyecan yaratmaya başladı bile. 

  Normal pokemon oyunlarındaki oynanış tarzı ve yapabileceklerimiz yine aynı kalacak. Fakat oyunun en önemli noktası open world yani açık dünya olması. Kameranız yardımıyla oynanılan, yürürken eş zamanlı olarak evinizin salonunda türlü türlü pokemon bulabileceğiniz ve yakalayıp arkadaş edinebileceğiniz harika bir pokemon dünyasının içinde olacağız. Oyun Gps bilgilerinizle bulunduğunuz ortamın şartlarına göre oyunun belirlediği alanlarda farklı türlerde pokemonlar bulabilirsiniz. Örneğin bir tekne turuna katıldınız ama pokemonlarınız içinde hiç su türü pokemon bulunmuyor. İşte tam bu sırada oyunumuzu açıp denizde bulunan şirin pokemonlar ile savaşıp yakalama olanağınız da olacak. 

  Ayrıca oyun online olarak piyasaya sürüleceği için farklı pokemon eğitmenleri ile bir karşılaşma yapabilir ve aynı zamanda elinizdeki pokemonu arkadaşınızla daha iyi bir türe değiştirebilirsiniz. ( Pokemon Trade )


Pokemon Go oyunu ile birlikte The Pokemon Company şirketi " Pokemon Go Plus " adı verilen bir bileklik piyasaya sunacak. Bu bileklik ile led ekranı sayesinde etkinlikleri ve pokemonlarımızın durumlarını görebilicez.


  İşte Pokemon Go ile ilgili The Pokemon Company nin yayınlamış olduğu tanıtım videosu

Not : Hayran kalacaksınız :)


Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!