4 Eylül 2015 Cuma

Dungeon Boss Inceleme


  Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere Big Fish Games Inc. adlı ünlü oyun firmasının son olarak piyasaya sürdüğü harika ve bir o kadarda sürükleyici bir oyun olan Dungeon Boss oyununun incelemesini yaptık. Kahramanlarımızla kötülüklerle savaşıp ganimetler toplamayı kim istemez ki... Hemen oyunumuza geçelim isterseniz.

Oyun İçi Bilgiler ;  Evet arkadaşlar oyunumuza başlarken Thalia adlı kahramanımız bizlere oyunun nasıl oynanacağını gösteren bir öğreticiyi ( Tutorial ) yönetiyor. Resimde görmüş olduğumuz altta yazan küçük yazıda bizlere eski hesabımızla oyuna devam etmeyi gösteren bir seçenek sunuyor. Eğer eski bir hesabınız var ise Yes Please adlı mavi butona dokunarak giriş yapıp kaldığımız yerden oynayabiliyoruz.


  Daha sonra Thalia bize oyunumuza başlamamız için bir kahraman açmamızı söylüyor. Bu işlemi ilk başta free yani ücretsiz bir biçimde yapabiliyoruz.  Great Summon bölümüne dokunduğumuzda oyunumuza bir an önce başlamamız için bize bir hero yani kahraman veriyor.  Daha sonra bizi açtığımız karakter ile direkt olarak savaş alanının içine yolluyor Thalia. Resimde de görmüş olduğumuz en alttaki bölümde savaş alanımızın uzaklığını ve düşmanların bulunduğu savaşma noktalarını gösteriyor. Kırmızı işaret bulunduğumuz yeri, küçük kareler ise düşmanların bulunduğu savaş noktalarını gösteriyor. Bu noktalardaki düşmanları temizlemeden yolumuza devam edemiyoruz. Sarı kuru kafa işareti ise bize bu savaş alanındaki düşmanların liderlerini yani boss'un olduğu yeri gösteriyor. Genellikle  her bölümde sonda olan bu bosslarla savaşmaya boss fight adı veriliyor.
  Savaş sırasında sol alt bölümde kahramanımızın simgesiyle beraber ; can ve skilleri ( Kabiliyetleri ) gösteriliyor. Can bölümü kahramanımızın simgesiyle bütünleşik olarak görebiliyoruz. Aynı zamanda kahramanımızın üstünde bulunan kırmızı bölümde de görebiliriz. Can çizgisinin solunda bulunan rakamlar ise kahramanımızın levelini gösterir. Aynı zamanda düşmanlarımızın da levellerine bakabiliriz. sol alt köşedeki kahraman simgemizin yanında bulunanlar yeteneklerdir. İlk skill normal saldırıdır. İkincisi ise kahramanımızın özel gücüdür. Özel gücümüzü kullandığımızda ciddi hasarlar verebiliriz. Ancak bu gücümüzün bir bekleme süresi vardır. Kullandıktan hemen sonra çıkan rakamlar saniye değil tur sayısıdır. Savaş sırasında siz saldırdıktan sonra karşı tarafın saldırısı başlar ve siz bir şey yapamazsınız. Oyundaki tur mantığı böyledir. Yazılan sayı kadar tur geçerse o zaman özel gücümüzü tekrar kullanmaya başlayabiliriz.
  Sarı kuru kafa işareti ve boss fight demiştim. Her bölümün sonunda karşınıza özel yetenekli devasa bir Boss çıkabilir. Resimde de görmüş olduğunuz üzere birden fazla kahramanla savaşa çıkabiliriz. Tur mantığımız ile yine sahadaki bütün karakterlerimiz saldırdıktan sonra sıra karşı tarafa geçer. Eğer ikiye tek iseniz canavarlar veya bosslar bir kişiye saldırmak zorundadır. Bu işlem ise rastgele olur.


  Yolumuza çıkan canavarları temizledikçe leveline göre goldlar yani altınlar düşmektedir. Bu altınlarla karakterimizin yeteneklerini geliştirebilir, yeni karakterler açabilirsiniz.


  Boss Fightları kazandıktan sonra bölüm sonunda oyun bize devasa bir sandık verir. Bunların içinde genellikle Altın veya Gem bulunur. Ancak bazen karakter parçaları ve Exp. iksirleride düşmektedir. 


  Sandıklardan bazen kahraman parçaları düşebilir demiştim. Burada bölüme başlarken çıkabilecek canavarları ve düşebilecek itemleri görebiliriz. Kahraman parçalarında ise kahramanına göre parça sayısı vardır. Kahraman parçası sandıktan çıktığı zaman 1/10 veya daha büyük bir rakam çıkabilir. Bu parçaları tamamlarsak gold harcamadan hangi karakterimizin parçası ise o karakterimizi açabiliriz.

Sekmeler Ve İşlevleri ;


  Evet arkadaşlar gelelim sekmelerimize. Resimde görmüş olduğumuz yer bizim köyümüz ve ne kadar çok sekmemiz olduğunu görebiliyoruz değil mi? :) 

1. Rewards ( Ödüller ) ;


  Rewards bölümümüz ana ekranımızda oyuncu ismimizin bulunduğu yerin hemen sol altında hediye paketi şeklindedir. Bu bölümümüzde günlük oyunumuzun bize verecek olduğu ödülleri almamıza yarar. Gördüğümüz gibi her gün için farklı ödüller bulunuyor.

2. Quests ( Görevler ) ;


  Quest bölümümüzde ise oyun içinde yapmamız gereken ve bunları başardıktan sonra ödülleri toplamamız için girilen yerdir. Örneğin ; "2 Kahraman aç" gibi görevlerdir bunlar. Eğer 2 kahramanımızı açarsak claim butonuna dokunup hangi ödül veriliyorsa onu toplayabiliriz.

3. Events ( Etkinlikler ) ;


  Bu sekmemizde ise bize özel teklifleri görebilir ve bunları satın alabiliriz. Örneğin bu aya özel bir hero ( kahraman ) açmak olabilir bu. 

4. Campaign ( Savaş ) ;


  Savaş bölümümüz ise haritalara açılır. Görmüş olduğumuz gibi her adanın veya bölümün kendine özel savaş görevleri vardır. Tabi ki bu görevleri yaparken bize enerjiye mal oluyor. Oyuna 20 enerjiyle başlıyoruz ve her savaş sonrası 5 enerjimiz azalıyor maalesef. Her ada veya bölge Bölüm olarak geçiyor. Savaşacağımız yerler ise bölüm için alt görevlerdir.

5. Heroes ( Kahramanlar ) ;   Heroes bölümümüzde ise kahramanlarımızın özel yeteneklerini arttırabilir, Sandıklardan düşen exp. iksirleri ile fazladan exp. alabiliriz. Stats bölümünden kahramanımızın skill, atak ve defans özelliklerine bakabiliriz. Abilities sekmesinden ise özel yeteneklerimizi gold ile geliştirebiliriz. Ascend sekmemizde ise kaç kahraman parçasını toplamak bu karakteri bize ücretsiz olarak açacağımızı gösterir. Eğer toplamışsak Ascende dokunup bir karakter daha yaratabiliriz.

6. Portal ;  


  Portal bölümümüzden ise kahraman sandıkları açabiliriz. Great summonda normal herolar, Heroicde daha güçlü, Honor'da ise Efsanevi herolar açabiliriz.

7. Shop ( Dükkan ) ; 


  Dükkan bölümümüzde de itemler ( İksirler ve Enerji ) alabilir, Gold'da gem ile altın alabilir, Gems'de para ile gemler satın alabilir, Special'da ise özel teklifler ile kurulmuş paketler alabilirsiniz.

8. Leaders ( Liderler ) ;


  Liderler bölümümüzde de üst baştan olmak üzere ; Toplam Kahramanların güçleri, Yaşam boyu kupa kazananlar, Savaşları tamamlayanlar olmak üzere 3 kategoriye ayrılır. Her birinde sıralama değişir. View butonuna dokunduğumuzda o kategorinin sıralamasını görebiliriz.

9. Friends ( Arkadaşlar ) ;  Friends sekmemizde ise kendi profilimizi görebilir, Şampiyonumuza bakıp değiştirebilir ve eklediğimiz arkadaşlarımızla savaş yapabiliriz.

10. Mail ( Gelen Kutusu ) ;


  Mail'de ise gelen mesajları okuyabilirsiniz.

11. Chat ( Sohbet ) ;


  Chat bölümümüzde de dünya üzerinde bu oyunu oynayan herkesle sohbet edebilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Ayrıca hoşunuza gitmeyen bir kullanıcıyı engelleyebilir veya arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

12. Settings ( Ayarlar ) ;  Ayarlar bölümümüz ise oyuncu ismimizin yazdığı sol üst köşedeki levelimizin yazdığı yere basarsak açılıyor. Burada kendi profilimizi görebilir, Hesabımıza bakabilir ve oyun ile ilgili ayarları yapabiliriz. Eğer VIP satın alırsak harika ödüllerimize de buradan bakabiliriz.

Grafik, Ses Ve Boyut ;

  Evet arkadaşlar gel gelelim oyunumuzun göze ve kulağa hitap eden özelliklerine ; Big Fish Game INC. ve Boss Fight Entertainmentın ortak çalışması olan Dungeon Boss hem göze hem kulağa hemde ruha hitap ediyor adeta. Bu tarz yapılan ilk oyun değil fakat sanırım oynadıklarımın en iyisi... Karakterlerin oyun içindeki görünümü ve diğer bir savaş noktasına giderken ki koşuşları, özel yeteneklerin görsel bir şölen haline gelmesi ve canavarların ölümüne kadar pek çok detay düşünülmüş ve muazzam olmuş adeta. Arayüzdeki canlılığa ise diyebileceğim bir söz yok. Harika!!!  Karakterlerin saldırdıklarında çıkarılan sesler, Her karakterin farklı bir sesi olması ve oyun içi müzikleriyle gerçekten harika bir iş çıkartmışlar. Oyunda maalesef şuanda Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Birde Türkçe dil seçeneği eklenirse tadından yenmez :) Oyunun boyutu ise 98,9 MB dır.
Evet arkadaşlar bir oyun yazımızın daha sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir. Güncellemeler ile tekrar karşınızda olacağız.  Yorumlarınızı bizden esirgemeyin. İyi oyunlar RazorGamingTR Ailesi!! :)Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!