26 Ağustos 2015 Çarşamba

Legendary Team Inceleme


  Merhabalar arkadaşlar, bugün minik ama bir o kadarda savaşçı ve güçlü karakterlerimizin kötü ve azılı düşmanlarına karşı sergilediği inanılmaz mücadelelerine tanık olacağımız TÜRK yapımı bu oyunumuzu inceleyeceğiz. Panteon adlı Türk firması çok çalışıp oyun dünyasına, akıllı telefonlarımıza  güzel bir oyun sunmuştur. Gel gelelim oyunumuza ne dersiniz?

 Oyun İçi Bilgiler Ve Başlangıç ;
Oyunumuzda her oyunda olduğu gibi ilk başta bir tutorial ( öğretici ) kısmımız var. Bu öğretici bölümünde bizlere nasıl savaşılacağını, nasıl hareket edebileceğimizi, binaların işlevlerini ve en önemlisi güç skillerimizi nasıl açabileceğimizi anlatıyor. Oyunda efsanevi tam tamına 7 karakterimiz vardır. Ancak bir karakterimiz ( Monk ) yakında update ile oyuna dahil olacaktır. Oyunumuza başlarken biz ilk karakter olan Gladiator karakterimizle başlıyoruz. 


Daha sonra öğretici bölümümüzde iken bize birde Priest ( Can dolduruyor ) karakteri veriyor ki savaş alanında bitik düşmeyelim çünkü Priest karakterimiz saldıramıyor ve birden çok düşman bize birden saldırabiliyor. Savaş alanındayken maximum 4 karakterle oynayabiliyoruz. Oyunumuzda karakterlerimizi üzerilerine bir kere dokunup sürüklediğimiz zaman nereye sürükler isek kahramanımız oraya doğru gidiyor. Priest karakterinde ise saldıramadığı için size tavsiyem en arkada bırakmanız. Priest'e dokunup diğer bir karakterimize doğru sürüklersek, sürekli olarak o karaktere can basıyor.


Gel gelelim Wawe'lere yani akınlara. Resmimiz de de görüldüğü gibi en üstteki hafif sağda olan kısım bizlere kaç düşman geleceğini ve kaç tur akın olacağını gösteriyor. O bölümde ki yeşil renk git gide wawelerin başından itibaren doluyor ve görmüş olduğunuz küçük simgedeki düşmanların oraya gelince düşmanlar alanımıza girmiş oluyorlar. Bu resimde gördüğümüz 3 adet akın olacağı gösteriliyor ve bu akınların hepsini geçtikten sonra bölümümüz bitiyor. Ayrıca sol 
üst köşede gördüğümüz kare şeklindeki kutu hero powerımızı ( Kahramanımızın özel gücünü ) gösteriyor. Tabi ki karakter açtığımız da bizlere bir hero power veriyor ancak ilerleyen bölümlerde diğer bütün özel güçleri açabiliyoruz. Özel güçlerinde her birinin bir bekleme süresi vardır bunu da unutmamak gerek. 

Binalar ;Oyuna girdiğimiz andan itibaren, kamp ateşinin etrafına toplanan kahramanımızı veya kahramanlarımızı ve binalarımızı görüyoruz. Burası adeta bizim yuvamız. Başlayalım mı ? 

1. Consul Binası ;


Evveeet arkadaşlar resimde de görmüş olduğumuz Consul binamız karakterlerimizi barındıran ve onları takımımız için tutmamıza yarayan bir binamızdır. Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi maximum 4 kahraman ile savaşa gidebiliriz. Alacağımız karakterler tabi ki 1 leveldan başlıyor. Kahramanlarımızın güçleri ise sağa veya sola kaldırdığımızda hangi kahramanın üzerinde duruyor ise onun adı ile hemen altında yer alıyor.

2. Vault Binası ;


Vault binamızda ise bölümleri geçtiğimizde gelen rewardlardan ( ödül ) düşen itemlerimizi burada hangi kahramanımıza ait ise seçip üzerine giydirebiliyoruz. Böylelikle kahramanımız ( kahramanına ve itemine göre değişir ) daha güçlü, dayanıklı ve hasarı artmış bir vaziyette gelişiyor.


Ödüller resimde görmüş olduğumuz gibi çıkıyor. Kutuya tıkladığımızda açılıyor.

3. Armory Binası ;Burada ise savaştan düşüremediğimiz özel itemleri ve giysileri satın alabiliyoruz. 


Görmüş olduğumuz gibi itemimizin üzerine tıkladığımızda, kahramanımıza ne kadar katkı sağlayacağını görebiliyoruz. Eğer Equip After Purchase ( Satın aldıktan sonra giy ) tikini işaretler isek satın alır almaz kahramanımızın üzerine bu itemimiz yerleşiyor. Yani tekrar Vault bölümüne gitmemize gerek kalmıyor.


4. Skills ( Yetenekler ) Binası ;Bu binamız ise çok önemli. Bölümlerden kazandığımız upgrade puanlarımız ile başka bir hero power ( Kahraman yeteneği ) açabiliyoruz. Her karaktere bölüm sonunda verilen bu güzel özelliğimizi kullanmayı unutmayalım. Aynı skilli bir kaç defa update ederseniz, o skilliniz daha çok gelişir ve özellikleri artar.

5. Map ( Harita ) Geçidi ; 


Bu bölümümüzde ise bir geçit yardımı ile savaşlarımızı yapabileceğimiz haritamıza ulaşıyoruz. Vault ile Consul binalarının ortasında arkada bulunan bu yeşil geçidimizin içine bir göz atalım.


Ve içeride dünyaya açılan bir harita bulunuyor. Haritada dikkatimizi çeken bazı yerler ise başka bir krallık oluyor. Her krallıkta ise farklı ırklardan düşmanlarımız var. Sol en üst köşede görmüş olduğumuz yeşil alan ise oyunların olmazsa olmazı Enerji alanı :( Sizde en az benim kadar nefret ediyorsunuz biliyorum ama yapacak bir şey yok :) Her bölüm oynadığımızda enerjimiz azalıyor. Neyse ki oyunumuz burada enerjiyi bol keseden veriyor bizlere. 


6. Arena !!! Evet arkadaşlar belkide oyunun en eğlenceli kısmı burası. Bu bina bize PvP savaşları sağlıyor ancak tabi ki 2. bölgedeki boss fightı kazanmalısınız açılması için. Eternal Fight ise 6. boss fightı kazandığımızda açılacaktır.

Oyun İçi Sekmeler ;


1. Ranking ( Sıralama ) bölümü ;


Bu sekmemiz oyunumuzun ana ekranında sol alt köşedeki 3 küçük sekmeden biridir. Burada oyunumuzu oynayan kişilerin ve kendimizin sıralamalarını görebiliyoruz. 

2. Achivements ( Görevle verilen ödüller ) sekmesi ;


Bu sekmemiz ise yine sol alt köşede bulunan kupa simgesiyle oyunlarda tabir edilen sekmedir. Burada bölümlerde yapmamız istenen görevleri tamamladığımızda, bizlere ödüller verir. Daha sonra buraya girip, resimde de görmüş olduğumuz gibi elin gösterdiği noktaya dokunarak alabiliriz.

3. Feedback ( Şikayetler veya Öneriler ) ;


Burası ise sol alt üçlü sekmemizin son halkası olan şikayetler ve öneriler bölümüdür. Burada firmaya önerilerde bulunabilir veya sizi rahatsız eden bir konuyu firmaya bildirebilirsiniz.

4. Global Yazışma, Gelen Kutusu, Hediyeler Ve Aktiviteler Sekmesi ;


Bu sekmemiz ise ana ekranımızda solda bulunan, yeşil oka dokunduğumuzda açılan bir sekmedir. Burada dünyadaki online kullanıcılar ile arenada PvP savaşları için rakip aranabilir, muhabbet edebilir, bilmediklerinizi kullanıcılardan öğrenebilirsiniz. Ayrıca kullanıcılara hediye itemler atabilir ve alabilirsiniz. Özel sohbet ile gelen kutunuzdan konuşabilirsiniz.

5. Free Spin Bölümü ;Free Spin bir nevi çarkıfelek oluyor arkadaşlar. Burada ise günde bir kere çevirme hakkımız oluyor ancak siz kristal verip tabi ki çevirme sayısını arttırabilirsiniz. Burada altın, enerji, kristal kazanabilirsiniz. Şansınıza bağlı.

Grafik, Ses Ve Boyut ;

  Evet arkadaşlar, Panteon adlı Türk firmasının yaptığı bu oyun, gerçekten biz oyun severler olarak gurur verici. 2 Boyutlu ve role playing game olarak piyasaya sürülen bu oyunumuzun grafikleri bence gayet başarılı. Haritalar ve savaş alanındaki hareketlilik bir role playing game'e göre gayet güzel. Karakterlerin görünümü ve düşmanlarda kullanılan yaratıcılığı ben çok beğendim. Ancak sanki oyun ana ekranına bir çok şey sıkıştırılmış gibi bir dağınıklık var. Neyse sese gelecek olursak arka plan müzikleri ve savaş sırasında çıkarılan sesler harika diyebilirim. Ancak takıldığım tek nokta şudur ki sizde hak verecek sinizdir umarım; bir Türk yapımı olan bu oyunda Türkçe dil desteğinin olmaması beni biraz üzdü açıkçası. Umarım en kısa zamanda bir güncelleme ile Türkçe dil desteği gelecektir ve Türk oyun severler için kolaylık sağlanacaktır. Oyunumuzun boyutu ise 89,9 MB'dır. 

  Oyunun resmi internet sitesine, Android ve İos işletim sistemleri için olan indirme linklerine burdan erişebilirsiniz ; http://www.legendaryteamgame.com/


  Saygı değer oyun tutkunları, bir inceleme yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım bu yazımız sizlere yardımcı olabilmiştir. İlerleyen zamanlarda güncellemelerle gelen yenilikler ve karakterlerle yine sizlerle olacağım. Yorumlarınızı bizden eksik etmeyin. İyi Oyunlar RazorGamingTR ailesi!! :)


Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!