21 Ağustos 2015 Cuma

Blood Gate Age Of Alchemy İnceleme


Merhabalar sevgili oyun tutkunları, bugün sizlere fırından yeni çıkmış, taze bir oyun olan Blood Gate Age Of Alchemy oyununun incelemesini yapacağım. Bu oyunumuz eski çağ tutkunlarını kendine adeta bağlayacağına inanıyorum. Karanlık, garip yaratıklar ve büyülerle dolu olan bu dünyamız, bizleri karanlıkla savaşmaya çağırıyor. Oyunumuza gelecek olursak ;

Oyun İçi Ve Başlangıç ;  Evet arkadaşlar oyunumuza başlarken öncelikle serverdan bilgileri güncelliyor. Daha sonra ise karşımıza bir tutorial (öğretici) bölümümüz çıkıyor.


  Bu bölümümüz karşımıza çıktığında 2 kahramanımız bir savaşın tam ortasındalar dır. Dominika ve Abram adındaki kahramanlarımız, bize oyunumuzun nasıl oynanacağını gösteriyorlar.


  Yukarıdaki resmimiz de de görüldüğü gibi üst bölümde kahramanımız bir canavarla savaş halinde. Ancak kahramanımızı harekete geçirmek için alt bölmede bulunan elementleri kullanmalıyız.


   Bu resmimiz de elementleri görüyoruz; Mavi = Su, Mor = Demir, Kırmızı = Ateş, Sarı = Işık,   Yeşil = Doğa ( toprak da diyebiliriz). Bu savaşırken alt bölümde beliriyor. 3 veya daha fazla bir şekilde parmağımızla (yukarı, aşağı, sağa veya sola hiç fark etmez) tek seferde en çok kombinasyonu yapmaya çalışıyoruz. Ne kadar çok yaparsak o kadar fazla damage atabiliyoruz karşı tarafa. Eğer çok fazla beklersek, rakibimiz hemen karşı atağa geçiyor. Bekleme süresi ise sol üst köşedeki rakibimizin balonunda dır. Sol üst köşedeki yuvarlak savaş başlarken sarı bir biçimde tam tur atarsa rakibimiz saldırıyor tekrar. Bu yüzden hızlı olmak bu oyunda çok önemlidir. :)


  Ve tabi ki kahramanlarımızın her birinin özel yetenekleri bulunuyor. Eğer ateş elementini bir çok kez kullanırsak özel yeteneğimiz resimde olduğu gibi aktif oluyor. Tabi ki aktif olması için, element bölümlerinin hemen sol üstünde görmüş olduğunuz baloncuk bizim özel yeteneğimizdir ve dolup basarsak, yeteneğimiz aktif hale geliyor. Eğer level atlar isek, başka bir büyü veya özel bir yetenek açabiliyoruz.


  Oyunumuzun görevleri bir kaç bölümden oluşabiliyor. Yani demek istediğim, her bölümde karşılaşacağımız 3 veya 3 den fazla yaratık olabiliyor. Hepsini yenmeden bölümü geçemiyoruz tabi ki.  Bu resimde görmüş olduğunuz ise aşağıdaki parşömen gibi olan yer ise daha ne kadar düşman geleceğini gösteriyor bizlere. Her yaratık yendiğimizde bölüm içinde rewardslar yani  ödüller kazanıyoruz. 


  Tutorial ( öğretici ) bölümümüz bittikten sonra bizlere bir kahraman oluşturmamız isteniyor. Burada 3 ırk var; İnsanlar, Büyücüler ve Stalker'lar. Bunlardan herhangi birini seçtikten sonra cinsiyetinizi, isminizi ve soy isminizi belirliyoruz. 
  Ancak sadece bir ırkı kullanmıyoruz tabi ki. Başta seçmiş olduğumuz ırk bizim öncelikli ırkımız idi. Bölümleri geçtikçe daha sonra bizden bir insan ırkı oluşturmamızı isteyecek ve dahada ilerleyen bölümlerde stalkerlarıda kullanabileceğiz. Peki nasıl mı? Oyunumuzda yaratıktan yaratığa geçerken maalesef canımız eski haline dönmüyor. Yani eğer ilk yaratıkta canınız yarıdaysa 2.sinde canınız yarı bir biçimde başlıyorsunuz. Eğer karakterimiz ölürse, hemen yerine diğer ırkımız olan insan savaşmaya başlıyor. Böylelikle oyun bize her ırkı deneme ve kullanma şansı veriyor.    Burası ise dünya haritamızdır. En altta bulunan oyun sekmelerin den en sonuncusuna tıklar isek buraya gelmiş bulunuyoruz. Resmimiz de görmüş olduğunuz gibi bir çok yer var. Oyunumuz bize ilk başta; Lower Toskyr adlı yerde oynamamıza izin veriyor. Tabi ki bütün görevlerimizi başarıyla tamamlayınca diğer görevler ve haritalarda açılacaktır. Bulunduğumuz yerin altında görmüş olduğunuz kuru kafalar ise bir nevi oyunlardanda aşina olduğumuz görev yıldızları yerine geçiyor. 60 adet kuru kafa yani, görevlerden istenilenleri 60 kere yaparsak, diğer bir haritamız açılmış oluyor ve yeni görevler bizleri bekliyor.

  Burada ise Lower Toskyr adlı yerimizin içinde ki görevler gösteriliyor. Buradan üstüne tıklayarak görevimizin savaş meydanına inebiliyoruz. Resmimizin en üstünde yer alan ince yerde; altınlarımızı, gemlerimizi, levelimizi ve scrolling paper'larımızı görebiliyoruz. Scrolling Paper'lar göreve başlamamız için çok önemli çünkü her görev 1 Scrolling Paper istiyor bizden. Bir nevi Enerji de diyebiliriz :) Yanlarında görmüş olduğumuz artı işaretlerine basarak da para ile altın, gem veya scrolling paper satın alabiliyoruz.

Oyun İçi Sekmeler ; 

1. Inn ( Evimiz) ; 


  Resmimiz de göründüğü gibi en alt alandaki sekmelerimizden ilki INN bölümü. Burada (sol baştan) Inbox bölümünde gönderilen mesajları, arkadaşlarınızdan gelenleri veya yapılan değişiklikleri görebilirsiniz. Friends bölümümüzde ise online kişileri ekleyebilir, Facebook ile bağlanıp bu oyunu oynayan arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Arena bölümünde ise Coming Soon yazısı göze çarpıyor. Sanırım online kişiler ile bir savaş yapabilicez yakında. :)

2. Equip ( Ekipmanlarımız ) ;


  Bu bölümümüzde ise karakterimizi giyindirip kuşandırmamıza olanak sağlar. Savaşlarda kazanmış olduğumuz eşyalarımızı burada kahramanlarımıza giydirebilir, Spellerini değiştirebilir, ayrıca güçlerine, dayanıklılıklarına ve canlarına bakabiliriz.

3. Spells ( Büyüler ) ;  Sekmeler bölümümüzün 3. kısmı ise Spells yani büyüler kısmıdır. Burada bütün kahramanlarımızın büyülerini görebilir, görevleri tamamladıkça alınan unlock pointsler ile yeni bir büyü açabiliriz. Upgrade pointslerimizle ise büyülerimizi geliştirebiliriz. Büyümüzün üstüne gelip dokunduğumuzda ; verdiği hasarı, hızını, kaç element istediğini ve hangi elemente karşı güçlü olduğunu görebilirsiniz.

4. Shop ( Dükkan ) ;
  Bu bölümümüzde ise Gemler, Itemler ve Kutular satın alabilirsiniz. Chest kısmımızın içinde ise ; Spell kutuları, Zırh kutuları, Silah kutuları ve Nadir eşyalar bulunan kutular satın alabilirsiniz. Sadece Secret Item Box oyun altınla satın alınabiliyor. Geri kalanları ise gemler ile satın alabilirsiniz. 


  Secret Item Box aldığımızda karşımıza böyle bir görüntü çıkıyor. Görmüş olduğunuz gibi kutu bir çember üzerine konulmuş. Open butonuna dokunup çemberin içinden parmağımızı çekmezsek kutumuz açılıyor ve aşağıda görmüş olduğunuz zırh, büyü, silah ve Scroll Paper'lardan bir tanesi rastgele düşmüş oluyor. 

5. Craft ; 

  Bu bölümümüzde ise aldığımız eşyaları altına, geme, büyüye veya scroll papera dönüştürebiliyoruz.

6. Map ( Harita) ;Son sekmemiz de ise Haritalar bulunuyor. Burada bütün görevleri oynuyoruz ve diğer haritaları da görev yaptıkça buradan açabiliyoruz.

Grafik, Ses Ve Boyut ;


  DeNA Corp.'ın bizlere sunduğu Blood Gate Age Of Alchemy oyunumuz grafik açısından gerçekten çok zengin. Firma bu konuda ellerinden geleni yapmışa benziyor. Oyun arayüzünde ki hareketlilikler, savaş sırasındaki kanlar ve elementlerin yaptığı patlama grafikleri gerçekten harika olmuş. Seslere ise diyecek bişey bulamıyorum. Savaş sırasında ki sesler ve oyun arayüzün deyken çalınan müzikler adeta muazzam. Sekmeler arası geçişlerin çıkarttığı sesler ise beni benden alıyor diyebilirim. Ancak görevdeyken başka bir yaratığa geçme sırasındaki bekleyiş beni biraz rahatsız etmedi değil. Umarım yeni bir güncelleme ile bunu düzeltirler. :) Oyunumuzun boyutu ise 86,9 MB'dır.
  Evet sevgili oyun severler, bir oyun yazımızın daha sonuna geldik. Umarım sizde beğenmiş sinizdir. Ben oynarken çok zevk aldım, sizinde alacağınızdan eminim.Yeni Blood Gate Age Of Alchemy güncellemesi ve ilerledikçe sizlerle olacağım. Yorumlarınızı bizden eksik etmeyin. Tekrar görüşmek dileğiyle, iyi oyunlar sevgili RazorGamingTR ailesi :) 

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!