23 Ağustos 2015 Pazar

Blades Of Brim Inceleme


  Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere, harika bir oyun olan Blades Of Brim'in incelemesini yapacağım. SYBO firması, herkesin bildiği ve milyonlarca indirmeye sahip Subway Surfers'ın yaratıcılarıyla beraber birleşip, muhteşem bir iş çıkaran bu firmayı öncelikle tebrik etmek istiyorum. Oyunumuz yine Subway Surfers da olduğu gibi bir yol üzerinde koşuşturan kahramanımızı anlatıyor. Ancak bu oyun Subway Surfers'a nazaran bence kat kat iyi. Daha ince düşünülmüş ve daha ayrıntılara girilmiş bu oyunumuzu incelemeye isterseniz başlayalım ne dersiniz?

 Oyun İçi Ve Başlangıç ;


Evet arkadaşlar oyunumuza başlarken ilk önce güncellemeleri indiriyor ve kuruyor oyunumuz. Bu 1 dakikadan daha az bir işlemdir. Biraz bekliyorsunuz anlayacağınız :) Daha sonra ekranımıza böyle bir giriş geliyor. Oyunumuzun bu girişinde detaylı menüyü göremiyoruz. Çünkü bir tutorial bölümümüz var. Resmimiz de de görmüş olduğumuz gibi dokunarak tutorial bölümümüzü başlatmış bulunuyoruz.


   Resmimiz de göründüğü gibi tutorial bölümümüz başlamış oluyor. İlk başta bize brim'e hoş geldin diye bir yazı görünüyor. Bu yolumuzun ve şehrin adı brimdir. Oyunumuz bu bölgede geçiyor. Elinde kılıç tutan arkadaşımız ise kahramanımız. Bu kılıç ile yoldaki sayısız minyonları alt edip, yolumuzu açıyoruz. 


  Yolumuzda karşımıza çıkan bu güçsüz minionlarımızın yanından öyle kolay kolay geçemiyoruz. Çünkü oyunda bize verilen bir can var ve o yoldan gitmesek bile bu minionlarımız bize saldırıp yarım canımızı götürebiliyor. Bunu önlemek için uzakta da olsak sağa geçtiğimizde minionların üstüne atlıyor ve kılıç darbesiyle onları alt ediyor. Tabi ki sadece böyle tek vuruşta yenilen minionlar yok yolumuzda. 2 veya 3 vuruşta inen minionlar'da vardır. Bazıları ise bizi tek vuruşta knock out edebilen türde minionlardır. Bu yüzden çok dikkat edilmelidir.


  İşte size bahsettiğim o devasa minion. Elinde koca bir sokak lambasıyla bizi bekliyor. Ancak görmüş olduğunuz gibi lambayı minyon sol elinde tutuyor. Biz sağa doğru hamle yapıp kılıcımızla 2 kere vurduğumuzda minionumuz ölüyor. Biraz zorlanılıyor ama oynadıkça alışıyoruz. Bu tutorialımız 2 bölümden oluşmaktadır. Diğer bir bölümümüzde ise hayvanımızı kullanmayı öğreniyoruz. 

Evet yanlış duymadınız evcil bir hayvanımız var :)Evet bu bölümümüzde karşımıza bir yumurta çıkıyor. Bu yumurtadan ise oyundaki yolumuzda koşarken bize yardımcı olacak bir evcil hayvan var.


Veee karşımızda Uluyan Buz!!! Bu sevimli mi sevimli karakterimizi oyunumuzun içinde kullanabiliyoruz. Gel deyince geliyor git deyince gidiyor. Eğitimli de :) Ama tabi ki bu da süreyle oluyor. Uluyan buzun özelliklerinin arasında sağda bulunan 15 sn. + 1 ifadesi, 15 saniyede bir bu sevimli karakterimizi çağıra biliyoruz. Evcil karakterimizin birde minyonlara saldırma özelliği vardır. Uluyan Buz'un ki yukarıda görmüş olduğumuz gibi buz saldırısıdır.


Yukarıda ki resimde de bize anlatıldığı gibi Uluyan Buz'a saldırması için verdiğimiz komut sadece bir dokunuştan ibaret. Böylelikle sevimli karakterimiz ağzından buz atarak minionları yok ediyor. Tabi ki miniona denk gelmesi için minionun bulunduğu şeritte iken dokunmamız gerekiyor. Bu hayvanların aynı zamanda kendi canları da vardır. Onların canı bitince biz yine yayan kalıyoruz tabi ki :) Resmimiz de görüldüğü üzere sağ kenarda pause ( durdur ) butonunun hemen 2 altnda bulunan düdük ise evcil karakterimizi çağırmamıza yarıyor. 


Evet arkadaşlar gel gelelim zorluk seviyelerine. Oyunumuzdaki minionlar ilk yola koyulduğumuzda üstlerinde siyah bir baloncuk içinde "1" yazısı bulunmaktadır. Bunlar zorluklar anlamına gelir. Sol kenarda görmüş olduğumuz patikadaki koşuşumuzun bir simgesidir. Her seferinde sona geldiğimizde ( patika tabi ki bitmiyor ) , minionların üzerilerinde yazan zorluk seviyeleri 1 artıyor ve dahada kalabalık ve garip minionlar, zorlu patikalar karşımıza çıkıyor. Ayrıca koşumuz devam ederken, bir yerden atlayıp parmağımızla aşağı doğru kaydırırsak, yere sert bir darbe ile küçük minionları yok edebiliyoruz ve bazı duvarlarda bir Jackie Chan misali yürüyüp, minionlarımızın üstüne atlaya biliyoruz. Sol kenar şeritte görülen 5 adetlik kısım ise tahmin edebileceğiniz gibi iksir bölümümüz. Burada can, kalkan vb. iksirleri kullanıp oyunda ki ömrümüzü uzatabiliyoruz.


Oyun İçi Sekmeler ;Evet arkadaşlar burası da oyunun ara yüzü oluyor. Buradan oyun içinde istediğimiz şeye ulaşabiliyoruz.

1. "Sen" Bölümü ;Sen, bölümü ana ekran da ki ilk bölümümüzdür. Burada karakterimiz ARIK'ı görebiliriz. Tabi ki oyun boyunca Arik ile oynamayacağız. Başka karakterlerde alabiliriz. "Sen" bölümümüzün birde alt sekmeleri var. Gelin birde onlara bakalım.

-Kahramanlar ;


Eveet, En alt panelimizde ki ilk alt sekme olan Kahramanlar bölümümüzde, diğer kahramanlarımızla da oynayabiliyoruz. Tabi ki belli seviyelerde açılıyor bu kahramanlar;

  • Peri ; 3. seviyede 
  • Zamu ; 7. seviyede
  • Atlas ; 13. seviyede
  • Lilith ; 26. seviyede
  • Dela ; 150 Şimşek İdolü ile açabiliyoruz. ( Şimşek idollerini toplayabilmemiz için oyunda Şimşek geçitlerini bulup, Şimşek idolleri toplayabiliyoruz. )
-Hayvanlar
  2. Sırada ise Hayvanlar bölümümüz bulunmaktadır. Bu eşsiz hayvanlarımız Sıradan,
Nadir ve Süper olmak üzere 3'e ayrılıyor. Bu hayvanlarımızı sandık alarak bulabiliyoruz.

-Silahlar ;  Silahlar bölümümüzde ise oyun içinde kahramanımızın kullandığı silahları değiştirebilir ve daha güçlü yapabiliriz. Silahlarda aynı Hayvanlarda olduğu gibi 3'e ayrılıyor. ( Süper, Nadir ve Sıradan) Yine bu silahlarımız sandıklardan çıkmaktadırlar. 

-Zırh ;


  Ve son alt sekmemiz olan Zırh bölümümüzde ise Zırhları satın alıp Kahramanımızın gücünü ve canını artırabiliyoruz. Her karakterimizin kendine ait zırhı ve kıyafeti vardır. Yine burada da Sandıklar devreye giriyor. 


2. Hedefler ;2. Sekmemiz olan Hedefler bölümümüzde Seviyemize bakabilir, Ganimetler kazanabilir ( Facebook'a abone ol, Twitter sayfamızı takip et vb.), Günlük görevlere bakabilir ( 5 günün sonunda bir demir sandığı kazanıyoruz. ), Başarılarınızı kontrol edebilir ( Her başarıdan sonra bir ödül ) ve Etkinliklere bakıp size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

3. Arkadaşlar ;Bu bölümümüzde ise oyunun içinde olan arkdaşlarınızın rütbelerini görebilir. Daha bu oyunu bilmeyenleri Facebook üzerinden oyuna davet edebilirsiniz.

4. Dükkan ;Evet arkadaşlar gel gelelim son ve en önemli sekmelerimizden biri olan Dükkan bölümüne; Bu bölümde 8 adet alt sekme bulunuyor. Diyeceksiniz ki "e hayvanlar, zırh ve silahlar bölümü ana ekranda vardı zaten". Evet haklısınız ancak burada bulunan eşyaları bir teklif ile oyun bazılarını bize indirimli sunmuş. Hemen alabilmemiz için. Burada tabi ki öz'lerle alıyoruz bu özel tekliflerde ki Silahları, Zırhları veya Hayvanları. 


Özleri ise oyun içinde görev yaptıkça kazanabiliyoruz. Ancak hemen almak istiyorum derseniz, sol alt köşedeki en son alt sekmeye tıklayarak Kredi kartınız veya Banka kartınız ile satın alabilirsiniz.Özel Tekliflerde ise, oyunun bize vermiş olduğu indirimlerle satın alma işlemi yapabilirsiniz. Örneğin ; Başlangıç paketi yada toplu eşya paketleri gibi. Sandık bölümünde ise 4 çeşit sandığımız bulunuyor ( Antik, Demir, Altın ve Oniks ). Bu sandıklardan Antik ve Oniks sandığını öz ile Altın ve Demir sandıklarını ise oyunda kolay bulunan oynadıkça toplanan sikkelerle açabiliyoruz. 


Güçler bölümümüzde ise oyuna başlarken kullanacağımız ekstra iksirler bulunuyor. Bunları ise ufak bir öz miktarıyla satın alabiliyoruz. Bizlere sağlık, Hayvan Gücü, Sikke Gücü, Skor Gücü ve Hayvan düdüğü sağlıyor.


Sikke bölümümüzde öz'ler ile sikke satın alabiliyoruz.


Grafik, Ses Ve Boyut ;

SYBO firmasının IOS üzerinde ki ilk oyunudur bu oyun. Ancak neredeyse her şey mükemmele yakın. Aslında Subway Surfers gibi harika bir oyunun yapımcılarıyla çalışıp böyle bir oyun yapmak hayal değildi tabi ki. Oyunda ki grafiklere gelecek olursak; Söyleyecek pek fazla bir şey yok aslında. Her şey ince elenip sık dokunmuş. Karakterimizin koşuş tarzı, Minionların hareketliliği, akıp giden bir patika ve karakterlerin göze hitap etmesi gerçekten harika. Hele ki o minionları kılıcımızla yok edişimizin sesleri, altınları toplarken çıkarılan ses ve hayvanlarda kullandıkları ses ve görüntüler olağanüstü. Oyunumuzun boyutuna gelince 78,6 MB'dır. Iphone 5, 6 ve 6 plus için optimize edilen bu oyun artık 4 kullanıcılarını düşünmeye sevk etmiştir diye düşünüyorum :) ü  Sevgili oyun tutkunları, bir inceleme yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım bu yazımız sizlere yardımcı olabilmiştir. İlerleyen zamanlarda güncellemelerle gelen yenilikler ve karakterlerle yine sizlerle olacağım. Yorumlarınızı bizden eksik etmeyin. 


İyi Oyunlar RazorGamingTR Ailesi :)

  


Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!