15 Nisan 2015 Çarşamba

GTA V Hatalar ve Çözümleri
Merhaba arkadaşlar, ben dahil bir çok kişi GTA V'i yüklerken birçok hata ile karşılaştı. Bazılarına çözüm bulundu bazılarına ise Rockstar Games tarafından hotfix bekleniyor. Bu yazımda bazı GTA V hatalarını ve çözümlerini göstereceğim.


Başlarken;

 • VPN, Proxy programlarını tamamen kapatın.
 • Virüs programını devre dışı bırakın.
 • Ekran kartı Driver'ınız kesinlikle güncel olsun.
 • Orjinal Windows sürümünüzü güncelleyin.


Sonsuza kadar süren loading ekranı:
 • Eğer oyunu açtığınızda Loading ekranı sonsuza kadar dönüyorsa Sırasıyla Denetim Masası/Kullanıcı Hesapları/Başka bir hesabı yönetin kısmına girip yeni bir hesap oluşturup hesap ismi kısmına İÇİNDE TÜRKÇE KARAKTER BULUNMAYAN BİR İSİM YAZIYORUZ.
 • Ardından bu hesaba gene aynı menüden yönetici hakkı verip bilgisayarı yeniden başlatıp bu hesaptan bilgisayarı açıyoruz.
 • Dns ayarlarınıza girip 8.8.8.8  8.8.4.4 yazıyoruz, bu Google Dns'dir ve çok güvenlidir.
 • Ardından oyunu yönetici olarak çalıştırıp deniyoruz.

Launcher hata raporu veriyorsa:

Eğer Launcher hata verip kapanıyorsa, (büyük ihtimalle çift ekran kartlı bir bilgisayarınız var ve ilginçtir ki güçlü olanı devre dışı bırakınca açılıyor) çalışmayı durdurdu diyorsa yapmanız gereken şey güçlü olan ekran kartını devre dışı bırakmak. Bunu yapmak için sırasıyla  Bilgisayarım sağ tık/Yönet/Aygıt Yöneticisi/Görüntü bağdaştırıcıları/ Güçlü olana sağ tık yapıp devre dışı bırakıyoruz

Ardından yönetici olarak çalıştır diyoruz ve oyunumuz açılıyor. Oyun açıldıktan sonra Windows+X tuşlarına basıp görev yöneticisini açıyoruz ve GTA V'i sonlandırıyoruz. Masaüstünde Social Club açılıyor ve şöyle bir yazı olması gerekiyor, GTA V Beklenmedik şekilde kapandı. Hiç bir şeye basmayın ve daha deminki adımları tekrar edip bu sefer Devre DIşı olan kartımızı aktif ediyoruz ve Social Club ekranından play diyoruz. Oyunumuz açılıyor ve güçlü olan ekran kartıda devrede :)

(error 2) kodlu hata:

Google DNS ve sabır tek çözüm

Bağlantı kopma hatası:

Kutulu oyun alıp 5gb kısımda sürekli bağlantı kopması yaşayan varsa yukarıda verdiğim Google Dns denesin. Ben çok yüksek hızda indirdim.


Oyun çok kasıyorsa:

Oyunun kasmasını azıcık da olsa engellemek için Game Booster kurup çalıştırın.


HER TÜRLÜ SORU İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM BÖLÜMÜNÜ KULLANABİLİRSİNİZ

6 yorum:

 1. widows görevi solandırdı diyor

  YanıtlaSil
 2. kardeş karakter değiştirirken oyundan atıyor ne yapmalıyım.

  YanıtlaSil
 3. kardeş benimki korsan gta5 ben crack işlemi uyguladım ama bu seferde işlemi sonlandırdı diyor pc de sıkıntı yok casper i5 güncel dediklerinizide yaptım crack sürümlerinin hepsini denedim doğru bir şekilde ama işlemi sonlandırdı diyor Social Club menüsü :O

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıda anlatılanlar orjinal oyun sahibi olup sorun yaşayanlar için yazıldı, korsan gta v hakkında en ufak fikrim yok :(

   Sil
 4. gta 5 i indirdim oyuna girdim az oynadım ondan sonra kapattıktan sonra hiç bir şekilde oyunun dosyasını silmememe rağmen social clubte 18 gb inmis 55 gb toplam inecek şekilde yeniden kuruyor(64 gb zaten kurmustum ama bu sorun oldu diskte büyüklüğü kadar dolu) LÜTFEN ACİL ÇÖZÜM!!!!!!!!

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSilLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!