13 Nisan 2015 Pazartesi

Clash of Kings IncelemesiMerhaba arkadaşlar, bu yazımda sizler için incelediğim Clash of Kings oyunu hakkında bilgiler vereceğim. Orta dünyada geçen köy kurma strateji oyunu olan Clash of Kings, tarayıcı oyunları sevenlerin kesinlikle denemesi gereken bir oyun olmuş. Oyun ücretsiz ama oyun içi satın alma her ücretsiz oyunda olduğu gibi mevcut. Oyunun güzel yanı parayla satın alabileceğiniz her şeyi oyun size görev ödülü, günlük giriş ödülü, saldırılardan düşen ödüller vb. şekilde sürekli veriyor olması. Kısacası düşmanınız aşırı zengin değilse genelde eşit şartlar altında savaşıyorsunuz.

Grafikler anlamında Clash of Kings

Grafikler bir çok oyunun aksine gerçek hissi veriyor, kaliteli grafiklerin yanında az ama kaliteli
müzikler oyuna güzel bir hava katmış. Savaşlar Clash of Clans gibi değil, saldırı emri veriliyor, ordunuz düşmana ulaşıyor ve sonuç ortaya çıkıyor. Tarayıcı oyunlarını sevenlerin ilgileneceği tarzda dememin sebeplerinden birisi buydu.

Oyun gelişmiş özellikleriyle öne çıkıyor

Onlarca farklı birim ve bina Clash of Kings de yer alıyor. Birimler menzilli, piyade, süvari, savaş makinesi ve tuzaklar olarak 5'e ayrılıyor. Binalar ise kaynak binaları, kışlalar, hastane, ordu kampı, araştırma binası vb. çok sayıda farklı şekilde oyunda yer almış. Bina inşa süreleri başta çok kısa ve seviyenize göre binaların son 5 dakikasını anında bitirebiliyorsunuz, bu da çok daha fazla oyunda kalmanızı sağlıyor. Araştırma binası oyuna çok farklı bir özellik katmış, çünkü o kadar çok araştırılabilecek şey var ki buraya yazsam bütün yazı araştırma binasına ayrılırdı.

Clash of Kings de görevler

Görevler bina inşa görevleri ve savaş görevleri olarak ikiye ayrılıyor. Bina görevlerini kesinlikle takip etmenizi öneriyorum, çünkü şehrinizin ihtiyaçlarına göre davranıyor ve verdiği ödüller harcadığınızdan kat ve kat fazlası oluyor.

Bir klana dahil olmak çok önemli

Clash of Kings yalnızların oynayamayacağı bir oyun. İleride uzayan bina sürelerini klanınızdan yardım isteyerek kısaltabiliyorsunuz. Ayrıca saldırı altındayken klandan yardım isteyebilir, bir şehirde toplanıp toplu saldırılar düzenleyebilirsiniz. Klan bilimi kısmında klana bağışta bulunup klanı geliştirip çok daha fazla üyeye sahip olabilir, ya da şehrinizin ihtiyacı olan şeyleri klan marketinden temin edebilirsiniz.

Ordunuzun yanında lordunuzu güçlendirin

Her şehrin bir lordu var ve savaştıkça güçleniyor. Ayrıca demircinizde lordunuz için özel silahlar ve zırhlar hazırlayabiliyorsunuz. Lordunuz seviye atladıkça kendi yetenek ağacından şehriniz için gerekli güçlendirmeleri yapabilirsiniz.

Özetle oyun çok başarılı olmuş. Grafik anlamından tutunda her türlü sistemine kadar kesinlikle şans hakediyor. Yazının başında belirttiğim gibi ücretsiz olması zengin olanların kazanacağı anlamına gelmiyor çünkü oyun yapımcılarının eli çok açık ve umarım böylede devam eder.
Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!