18 Nisan 2015 Cumartesi

Clash of Clans Her Köy Binasına Özel Saldırı Tipleri - Taktikleri

Merhaba arkadaşlar, bir çok kişinin sorduğu ve kaynak aradığı bir konu olan Clash of Clans da her köy binasına özel saldırı tiplerini, taktiklerini bu yazımda ele aldım. Şundan şu kadar, bundan bu kadar gibi ordu dizilimleri vermedim, bunun yerine nasıl ordu oluşturmanız gerektiğini anlattım. Sonuçta her köy için standart bir saldırı düzenlemek neredeyse imkansız, oyunu öğrendikçe ve kendinizi geliştirdikçe farklı saldırı tiplerini denemenizi kesinlikle öneriyorum.

Köy Binası 2

Köy binası 2'de kullanılacak en iyi birim Barbar'dır. En çok savunma binasının olduğu taraftan bütün
Barbarlarınızı bırakın. Zaten bu seviyede çok az duvar ve savunma binası olduğu için korkmadan saldırabilirsiniz.

Köy Binası 3

Farm için gene Barbar kullanmanızı öneriyorum, belki Barbarın yanında biraz Okçu da atabilirsiniz. Eğer güçlü bir ordu istiyorsanız ordunuza bir kaç Dev ve 1-2 tane Duvar Yıkıcı ekleyin, bu birimlerin oyun başında masrafları çok fazla olduğu için Barbar-Okçu ikilisini kullanmanızı öneriyorum.

Köy Binası 4

Oyuna biraz daha zaman ayırıp bu seviyede 1250 kupaya yaklaşmanızı öneririm, bunun çok zaman alacağını unutmayın. Dışarıda duran köy binalarını yıkmaya çalışın ve güçlü ordular kullanın. Dev ve Duvar Yıkıcı vazgeçilmez birimleriniz arasında olsun. Daha fazla güç istiyorsanız bir kaç Balon da köyleri kolayca yıkmanıza yardım edecektir. Bu sayede kolayca 3. inşaatçıyı alabilecek kadar Yeşil Taşa sahip olabilirsiniz. Eğer ki kupa kasmak yerine farm yapmak istiyorsanız, ordunuzda 2-3 Dev olsun, Devleri köyün farklı noktalarından bırakıp hemen arkalarından Barbar ve Okçu ordunuzu bırakın. Devler savunmayı oyalarken kalan ordunuz savunma binalarını ve köyün geri kalanını yıkacaktır.

Köy Binası 5

Her zamanki gibi farm için Barbar ve Okçu ikilisini öneriyorum, yanlarına bir kaç Dev ve belki az biraz Goblin eklemek hiç fena bir fikir değil. Daha güçlü ordular kısmında ise işin içine Büyücü giriyor, Okçu ve Barbardan kısıp yerine Büyücü eklerseniz çok daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Özellikle klan savaşlarında güçlü ordunun sırrı Büyücüdür. Büyücüleri ne kadar iyi korursanız o kadar etkili olurlar, bu yüzden Devlerin sayısını arttırmalı ve şifa büyülerini çok iyi kullanmalısınız. Bu seviyede duvar sayısı da arttığı için en az 4 Duvar Yıkıcı kullanmanızı öneriyorum.

Köy Binası 6

Köy Binası 6'da nihayet Şifacı açılıyor ve bu seviyede inanın bir çok birimden daha iyi iş yapıyor. Yapmanız gereken şey köyün Hava Savunmasına en yakın yerden Devlerinizi ve Duvar Yıkıcılarınızı bırakmak. Hava Savunması yıkılınca Şifacıyı bırakın ve ardından ordunuzun geri kalanını bırakın. Bu taktik ile bir çok köyü rahatlıkla yıkabilirsiniz. Farm yapmak için hala Barbar ve Okçu ordusunu kullanmanızı öneriyorum, ucuz, hızlı ve etkili daha ne olsun!

Köy Binası 7

Köy Binası 7 de ciddi savaşlar sizleri bekliyor olacak. Çünkü oyundaki en güçlü birimlerden 2 si Ejderha ve Domuz Binicisi açılıyor ve köyleri dümdüz etmek için ideal birimler. Tamamen Ejderhadan oluşan bir ordu çok masraflı olmasına karşılık köyü tamamen yıkmak için en etkili ordulardan biridir, 3 tane Yıldırım Büyüsünü bir Hava Savunmasına atıp, geriye kalan bütün
Ejderhalarınızı kalan Hava Savunmasının tarafından atın ve köyün yıkılışını izleyin. Domuz Binicisi içinse hepsini belli bir yerden bırakın ve canları azaldıkça Şifa Büyüsünü kullanın. Farm yaparken gene Barbar ve Okçu kullanın, eğer amacınız Kara İksir kasmak ise bu ordunun içine bir kaç tane Duvar Yıkıcı ekleyip Kara İksir deposuna giden yolu açmaya çalışın.

Köy Binası 8

Bu seviyede Okçu ve Barbar ile köye girmek ciddi derecede zorlaştığı için Farm yaparken Dev,Duvar Yıkıcı, Goblin ve Okçu kullanmanızı öneriyorum. Eğer oyuna ayırabildiğiniz zaman çoksa ölü köyleri arayın ve Barbar, Okçu kullanın çok daha karlı olur. Bu seviyede Golem de açıldığı için çok güçlü ordu arayanlar Golem ve Büyücü ikilisini denesin. Önceki seviyelerdeki gibi Ejderha ve Domuz Binicisi bu seviyede gayet güzel iş yapıyor.

Köy Binası 9

Köy binası 9 da Dev ve Balon 6. seviye olabiliyor ve 5 ile 6 arasında ciddi bir fark var. Hem sağlık puanı hemde verdiği hasar artıyor, özellikle Balon bir kaç vuruşta ölürken bu seviyede Büyücü Kulelerine karşı çok daha dayanaklı oluyor. Peki biz Balonu nasıl kullanacağız? Tabiki de Lav Tazının hemen arkasından atacağız, Öfke ve Şifa büyüsü en büyük yardımcımız olacak ve bir çok köyü paramparça edeceğiz. Klan savaşlarında gayet işe yarayan Lav Tazı-Balon-Dalkavuk ordusunun dışında Golem- Büyücü ordusu da gayet güzel iş yapıyor. Farm yapmak isteyenler güçlenen Devin nimetlerinden yararlansın diyorum. Biraz Dev, 6 tane Duvar Yıkıcı ve geri kalan Ordu Goblin, Barbar ve Okçu olsun, hem ucuz hemde çok etkili bir ordu şeklidir. 9. seviye köy binasına saldırırken Domuz Binicisi kullanmak çok riskli oluyor, çünkü düşmanınızda 4 tane Dev Bomba Domuzları avlamak için hazır bekliyor. Birde arka arkaya dizilmişse hiç şansınız yok.

Köy Binası 10 içinde saldırı taktikleri eklenecektir. Eğer sizinde kendi taktikleriniz var ise yorum bölümünü kullanmaktan çekinmeyin.

15 yorum:

 1. Bizim klanda 9. seviye köy binası olan bir kişi 20 balon ve arkasindan dalkavukla saldırı yapıyor buyu olarak ise şifa büyüsü kullanıyor bence dikkate alınması gereken bir taktik

  YanıtlaSil
 2. Hocam kolay gelsn. Klanım oldukca iddialı bende th9 yardım istediğim nokta şu klan savaşlarında biliyosunuz 3 yıldız önemli iki yıldız kolaylıkla alınabiliyor. Bnim klanın en zayıf üyesi bilre th9 ve malum th 9 dan kesin 3 * alabilirsin dediğin saldırı taktiği asker vs varmı acil yardım edermisin lütfen. Eyvallah ✋🏿

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1 golem kendinden 1 golem kalene 28 binici 10 sihirbaz 10 okçu barbar kral ve kralice ile rakibin kral ve kralicesini al cift dev bomba olabilcek yerden gir binicileri duzgun yerlerden ver 3 yildiz bizim klanda işler böyle

   Sil
  2. Benim kb7 ordumsa 20 dev 60 okcu 1 ejder barbar krali icin 5 buyucu 5 level barbar kral tum asgerlwr maks level

   Sil
 3. benim kb8 ve taktik şu:
  100 barbar 100 okçu (ikisi de 5 lvl zorunlu)2 şifa 1 öfke ve bir de en az 3 lvl barbar kral.bir de klan kalesine biraz walkyrie ve sonuç =hem ucuz,hem bol ganimetli,hemde 3 yıldızlı.işte bu!

  YanıtlaSil
 4. 2golem kendi 1goleö kaleye 5dvr yık gerisi 3pekka ve büyücü büyü köye göre

  YanıtlaSil
 5. 2 golem 3 peeka 13 buyucu 1 okcu dalkavuk sifar 1 ofke =3 yildız

  YanıtlaSil
 6. bn 3 pekka 10 valkur geri kalan buyucu 1 okcu 3 sifa 1 ofke th 9 koyu uclemenin rn kolay oldugu taktik we iki yildiz kesinlikle garanti denemesi bedawa

  YanıtlaSil
 7. ben balon-dalkavuk saldırısı yapıyorum gayet etkili kupa kasmada taktik şu 24 balon 50 dalkavuk klan kalesi takviye olarak da 1 ejder 1 valkyrie 1 dalkavuk alıyorum sonuç 3 yıldız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Koy binasi kac lvl

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Arkadaşlar benim kb 8 erken bastim bende sadece pekka acik kara kislada dalkavuk barbar 5 seviye okcu 4 goblin 3 dev 4 buyucu 3 ordu kampim 180 ve balon 3. Saldiri taktiği verirmisiniz buyulerde ofke acik.

   Sil
 8. 15 walkry 1 pekka 15 okcu devamı buyucu kb8 benim efsane ordu

  YanıtlaSil
 9. Merhaba bizim klanda kb8 birisi pego saldırı si yapiyor yani pekka golem ve ardından büyücü vb seyler kullaniyor sizce bu saldırı iyimidir

  YanıtlaSil
 10. 30 balon,20 dalkavuk,gerisi okçu 3 iyileştirme 1 zehir,klandan 5 veya üzeri seviyede balon ve hızladırma büyüsü alın
  bu taktile rahatlıkla kristal lige çıkarsınız
  hatta çabalarsanız usta lig uzak değil

  YanıtlaSilLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!