11 Şubat 2015 Çarşamba

Minecraft Yasaklanıyor mu?


    Hepimizin bildiği, severek oynadığı ve her geçen gün daha da fazla oyuncunun keşfettiği, milyonlar satan oyun Minecraft ülkemizde yasaklanıyor mu? Son 1 haftadır gündemde olan bu konu hakkında kendi yorumlarımı eklemek istedim ve bu yazıyı sizler için hazırladım.

    Minecraft oyuncuların hayal gücüyle şekillenen hayatta kalma simülasyonudur. Her yaştan oyuncunun rahatlıkla oynayabileceği basit görünen aksine  çok karışık ve uğraş gerektiren bir oyundur. Haliyle üzerinde çok zaman harcanıyor, ve sadece bilgisayarda değil her türlü platformda bağımsız şekilde oynanabilmesi üzerinde harcanan zamanı giderek arttırıyor. Ailelerin şikayeti büyük oranda şiddet içeriyor olmasına rağmen, oyunda şiddet nedir gerçekten bilmiyorlar. Bu aileler hiç Call of Duty, Darksouls, Skyrim gibi oyunları bilmeden, sadece bir kaç zombinin olduğu bu oyuna nasıl şiddet içeriyor diyorlar aklım almıyor. Oyunun zararı olup olmadığı tabiki de tartışılır ama oyunun zeka geliştirdiği, hayal dünyasına kattıkları tartışılmaz bir gerçek. Minecraft ileride yasaklanırsa bu sadece legal yollardan oyuna erişime engel olur. Ülkemiz göz önüne alındığında sadece yasak kelimesi ortada kalır :))

   Sonuç olarak Minecraft yasaklanacak son oyun. Devletin ondan önce incelemesi gereken binlerce oyun var.

1 yorum:Lütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!