17 Ağustos 2014 Pazar

Shadow Kings İnceleme

Merhaba arkadaşlar, bugün yeni başladığım bir oyunu sizlere tanıtmak istiyorum. Orta çağda geçen barbarların, okçuların, piyadelerin ve sayısız birimin  olduğu, Clash of Clans benzeri, fakat ondan çok daha gelişmiş bir oyun. Ufak bir köyle işe başlıyoruz ve diğer oyuncuların korkulu rüyası olmaya çalışıyoruz.


Oyunda istediğimiz gibi köy düzeni yapabiliyoruz. Bütün binalar hareket ettirilebilir. Grafikler gayet yeterli, animasyonlar ise bir çok oyundan daha iyi. Oyunda odun,taş ve tahıl olması işleri daha karışık ve zevkli hale getiriyor. Vergi toplama, köylülerin morali gibi etmenler ise bir çok oyunda göremediğimiz özellikler arasında. Çeşitli süslemeler inşa edip, sokaklara lambalar koyuyorsunuz ve işçiler daha bir moralli çalışıyor. Daha çok üretim daha çok kazanca dönüşüyor. Bu sırada yağmaya çıkan ordularınız depoları dolduruyor.İstediğine Saldır


Diğer oyunlarda ki gibi rakip arama menüsü yok. Bazı browser oyunları gibi bir harita üzerinde rakip seçip saldırıyorsunuz. En köt yanı savaşlar izlenemiyor. Ama bu eksiği sağdan, soldan, ortadan saldıran birimler, savaş aletleri ekleme gibi değişik taktikler yollarla kapatmaya çalışmışlar. Oyunda savunan ve saldıran olarak birimler ikiye ayrılıyor. Köyünüze biri saldırırsa savunanlar ve duvarlar, ayrıca kuleler iş yapıyor. Kulelere yağ kazanları ekleme özelliği, veya saldırırken merdiven kullanma özelliği diğer oyunlardan farkını ortaya koyuyor.

Görevleri Çok Keyifli ve Kolay!


Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gerçekten görevler hem çok mantıklı hem çok güzel hemde çok kolay. Örneğin sizden oduncu yapmanızı istiyor. Kırk saat inşaat menüsüne girmenize gerek yok. Hemen görevdeki resime tıklayıp inşaatı istediğiniz yerde başlatın. Bir başka örnek, sizden 5 tane mızrakçı 5 tane arbaletli asker yapmanızı istiyor. Bunları yaptıktan sonra boş durmuyorsunuz ve hemen harita geliyor ve size saldırılacak hedef gösteriliyor.  Hemen aşağıda oyun içi videoyu bulabilirsiniz. Oyun hakkında bilgilendikçe yazıyı güncelleyeceğim.

Hiç yorum yok:

Yorum GönderLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!