8 Temmuz 2014 Salı

Clash of Clans Klan Savaşı Taktikleri


Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere CoC'a yeni eklenen Klanlar Arası Savaşlar için taktikler göstereceğim. Hem savunma hemde saldırı odaklı taktikleri bu yazımda bulabilirsiniz.

SAVUNMA

Bağışların Önceliği


Klan savaşının ilk gününde (hazırlık günü) klan bağışları yapılır. Fakat bu bağışlar genelde yanlış yapılıyor. Öncelikle bağışlar klanın en zayıf üyesinden en güçlü üyesine doğru yapılmalıdır. Neden? Çünkü en zayıf üyeye düşmanın genelde en zayıf üyesi saldırır. Eğer ki bizim zayıf üyemizde ejderha ya da son seviye büyücü varsa düşman bunları öldürmek için en az 20-30 okçu harcamak zorunda kalır. Zaten maksimum saldıracağı ordu kapasitesi 100 kişi. Gördüğünüz gibi yarısı klan kalesindekileri öldürmek için harcandı.

Öncelik Sırası

6. Seviye BÜYÜCÜ
4. Seviye Ejderha
6. Seviye DEV VEYA OKÇU

Klan Kalesi ve Köy Binası Ortada


Daha demin klan kalesindeki  desteklerin öneminden bahsettim.Fakat en dış sura yakın duran bir klan kalesinin dolu ya da boş olmasının en ufak bir önemi yoktur. Kesinlikle içindekiler savaşın başında kenara çekilip öldürülür. Bu yüzden mümkün olduğunda ortaya koymaya çalışın. Köy Binasını ortaya koymaktaki mantığı açıklamama gerek yok sanırım. YILDIZ VERMİYORUZ!

Tamamen Köy Binasını Koruyan Köy Düzenleri


Ne farmer, ne hibrit köy düzeni... Tek amacımız Köy Binasını korumak. Mümkün olan en güçlü savunmayı tasarlayın. Depolar, madenler, kışlalar hiç birinin önemi yok. Tek amaç Köy Binasını korumak.

Daha Detaylı Savunma Taktikleri İçin TIKLAYIN

SALDIRI

Sizden Önce Saldıranların Tekrarları

Sizden önce savaş hakkını kullanların taktiklerini izleyip, klan kalesinden ne çıkıyorsa ona göre iksir basın. Örneğin, 5 tane tekrar izlediğiniz ve bütün düşman klan kalelerinden ejder çıktı. O zaman kesinlikle Yıldırım Büyüsüne ihtiyacınız yok. Şifa ve Öfke çok daha iş görür.
Klan Kalesini Temizleyin

Önce bir okçu, ardından emin olmak için bir kaç okçu daha... Barbar kullanmak daha mantıklı aslında. Bu tamamen sizin tercihiniz. Klan kalesini tamamen boşalttıktan sonra hepsini iç içe getirin ve yıldırım büyüsünü çakın! Fakat ne çıkarsa yıldırım atmalıyız?


 • Okçu çıkarsa --> Bir Yıldırım Büyüsü
 • Ejderha çıkarsa --> Hiç atmayın etrafını okçu ile sarıp öldürün.
 • Büyücü çıkarsa --> Kenara çekip ayrı ayrı gruplar halinde ( hepsi aynı anda saldırsın ama farklı yerlerden) okçular ile öldürün.
 • Dev çıkarsa --> Hiç atmayın etrafını okçu ile sarıp öldürün.Barbar Kral ve Okçu Kraliçe

Güncelleme gelmeden önce klan kalesi taktiği işe yarıyordu. Kenara çekip kolayca öldürüyorduk. Ama artık bir savunma kulesi gibi davranıyor. Sadece bir yeri koruyor. O yüzden çok daha zor bir şekilde ölüyor. Savaşın gidişatına göre ortadaysa toplu saldırı sırasında daha kenardaysa okçular ile başta öldürün.Nasıl bir ordu düzeni


Devlerin ve duvar yıkıcıların olduğu bir ordu tercih edin. Okçusu bol olsun. Goblin kullanmayın. Eğer Domuz Binicisi varsa sadece onların oluşturduğu bir orduda idealdir. Eğer yüksek seviye iseniz cadı ve golem kullanın. 2 Golem yeterlidir kalanı okçu ve cadı olsun. Sadece ejderha da iyi bir saldırıdır.  İksir olarak ise oynayış stilinize göre tercih edin.RazorGamingTR Klanı Nasıl Saldırıyor?


Klanımızdaki herkes bu saldırı planı ile saldırmak zorunda artık DEĞİLDİR. Fakat halen en etkili taktiğimiz budur :)

İlk Saldırı


İlk saldırılarımız tamamen EJDERHA üzerine kurulu. İsterse masrafınız 400 bin iksir olsun, genede ilk saldırınız böyle olmak zorunda.

Ordu kampınızın genişliğine göre 8-12 ejderha, birde klan kalesinden gelenle 9-13 ejderha ile saldırıyoruz. İksir olarak 4 tane iksirimiz var ise tercihe göre 4 yıldırım ile 2 hava savunmasını (Sadece çok düşük hava savunması olan köylerde işe yarar) yıkabilirsiniz.3 büyüsü olanlar öfke kullanmayı tercih etsin. Fakat ne kullanırsanız kullanın şifa iksiri kullanmayın.

Tek bir kenardan Ejderhaların önünü temizleyip bütün hepsini iç içe olmadan yollayın.

Bu saldırının tek amacı 3 yıldız almak ve genelde herkes alıyor. Eğer ejderha basamıyorsanız başka taktikler için klandan yardım isteyin. Bu saldırıyı savaşın ilk dakikalarından itibaren yapmalısınız. Başta farkı açıyoruz ki sonradan yetişemesinler.


İkinci Saldırı

İkinci saldırılar klandan birisi (Lider, Y. Liderler) emir verene kadar bekliyor. Eğer fark çok açıldıysa son 1 saat herkes en çok ganimet veren rakibe saldırıyor. Bu şekilde herkes başta harcadığı iksiri geri kazanmış oluyor hemde çok küçük basit ordularla. FAKAT düşman hızla geliyor ve geçmek üzereyse herkes gene yıldız almak için bu sefer ejderha olmadan kendi en iyi ordusuyla eksik yıldızları almak için saldırıyor.


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için aşağıdaki yorum bölümünü kullanın :)


75 yorum:

 1. 105 askerim var ve şu anda duvar yıkıcıya kadar üretebiliyorum sizce hangi askerden ne kadar üretmeliyim.simdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 40 okçu 8 dev 3 duvar yıkıcı kalanı goblin gayet iyi olur

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  5. benim 180 yerim var askerleri nasıl dİzim

   Sil
  6. 50 barbar ,5 okcu ,2 duvar yıkıcı yap

   Sil
 2. Abi ben ejderi 3 buçuk gün sonra açacam. Klan savaşı için ne eğitebilirim? izbe kışla biniciye kadar açık diğer kışlada sihirbaza kadar 3 buçuk gün sonra kışla 9 olcak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ejderha ve ya binici kullanmıyorsanız, yaklaşık 15 dev 6-8 duvar yıkıcı bir kaç barbar ve kalanı okçu olan bir ordu gayet iyi iş yapar. 2 şifa ve 1 öfke orduyu tamamlar.

   Sil
 3. Kolay gelsin :) benim 125 kişilik yerim var askerlerimi nasıl dizeyim buarada klanabaşvurdum ama y liderler reddeti 36 levelim köyüm sağlam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 8 Dev 3 duvar yıkıcı kalanı eşit miktarda okçu ve goblin gayet iyi olur.

   Sil
 4. 200 kişilik yerim var ejderha binici açık kadrom nasıl olmalı?✅

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 10 Ejderha bence en iyisi onun dışında 35 binici kalanı barbar okçu ve ya 15 dev 6-8 duvar yıkıcı bir kaç barbar ve kalanı okçu.

   Sil
 5. Merhaba öncelikle çok faydalı bir gazi olmuş ben klanina katilmak istiyorum 53 lvl im ve köy düzeninin güçlü olduğunu düşünüyorum ( çünkü buradaki koy düzenini kullanıyorum :) ) ve koy binam 7. Seviye daha basvurmadim kabul ederseniz basvurmayi düşünüyorum adim MuRoBeY simdiden teşekkürler ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle teşekkür ederim, klana başvurun bizde değerlendirelim :)

   Sil
  2. Hocam bende klaniniza basvurmak istiyorum. 76 Levelim k.b 8. Sv adim maxvel54

   Sil
 6. tugay hocam 180 kisilik yerim var.Sizce hangi birimden kac tane basmaliyim? simdiden tesekkurler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıda onerdiklerimden birini kullanabilirsiniz. Teşekkürler.

   Sil
 7. Hocam merhabalar cevaplarsaniz sevinirim.
  125 asker kapasitem var .Buyucuye kadar acik kislalar sifaciyi acmayi dusunuyorum.Dev 3 buyucu 3 d.yikici 3 goblin 3 barbar 3 okcu 3 balon 1 y.buyusu.3 iyilestirme buyusu 2 .Nasil saldirmaliyim.?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her zaman önerdiğim dengeli ordulardan birini kullanmanızı öneririm. 10 Dev 3 Duvar yıkıcı kalanı okçu ve goblin gayet idealdir.

   Sil
 8. Niye ikinci saldırılar ejderha kullanmadan bir orduyla saldırılıyor?

  YanıtlaSil
 9. 180 kişilik ordum var.En iyi ordu birimlerin ne olur.Not:Ejderha'ya kadar açık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 15 dev 2sifacı 6 duvar kırıcı gerisi eşit okcu barbar ganimet toplamak icin iyidir klan savaşı için ise hepsi ejder iyidir

   Sil
 10. FULL EJDER VE FULL İYİLEŞTİRME BÜYÜSÜ İLE GİRMEDİĞİN YER KALMAZ(BÜYÜLERİ YERİNDE KULLANABİLİRSEN)

  YanıtlaSil
 11. benım kaplarım 200 asker alıyo sızce ordum nasıl olmalı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sitedeki yorumları okursanız size özel ordu dizilimlerini bulabilirsiniz.

   Sil
 12. Benim kamplarim 150 kapasiteli sifaci dahil sifaciya kadar ben 8 dev 5 duvar y. 2 sifaci 36'sar barbar ve okcu kullaniyprum iyimi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duvar yıkıcısını 3'e düşürün, biraz goblin eklerseniz gayet iyi olur.

   Sil
 13. Ha bi de tum birimler ve buyuler 3

  YanıtlaSil
 14. Kardeşim 4 yıldırım ile 2 hava savunması yıkamazsın 1 tane yıkarsın 1hava savunması 3 yıldırımla yıkılır.

  YanıtlaSil
 15. benım ordu kampı 200 kapasiteli izbe 4 kışla 10. seviye ordu düzenim nasıl olmalı sizin klana gelsm alırmısnız.

  YanıtlaSil
 16. Abi klana basvurdum 63 lvyım enis 18 kurallarınız bana uyuyor ejderim seviye 3 alırsanız memnun olurum

  YanıtlaSil
 17. klan savaş taktikleri vermişsiniz o kadar ama klanınız güçlü değil. Öğretecek değil Öğrenecek çok bilginiz var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güçsüz olduğumuzu nereden çıkardın? Güç dediğin kavram 100 seviye insanların bir arada olduğu klanlarda mı var sanıyorsun sadece? Klanımıza bir kere katılabilirsen bu oyunu ne kadar ciddiye aldığımızı görürsün. Ayrıca burada laf atmak kolay neden bildiğin şeyleri paylaşmıyorsun?

   Sil
 18. abi benim 135 askerlik yerim var genellikle 10dev 10 balon 20 okcu 3 büyücü ve duvar kırıcı üretiyorum bu taktikle de bi yere kadar yeni şeyler deniyorum ama pek başaralı olamadım bana önerebilceğin bi taktik varmı teşekkürler .

  YanıtlaSil
 19. benim 120 kişilik bir ordu kampı var.En fazla Büyücü Üretebiliyorum izbe kışla yok ve Fabrikam 1. seviye Nasıl Saldırmalıyım Cevaplarsan Sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostum böyle bir ordu için öneri yapmam pek doğru olmaz, çünkü kapasite gerçekten çok düşük. Ayrıca büyü fabrıkası 2 olmadan devle saldırmakta mantıksız. Biraz daha gelişince saldırı taktikleri yazısına bakabilirsiniz.

   Sil
 20. selam ben 135 asker uretebiliyorum genelde 15 dev 6 duvar kırıcı gerisi okcu olarak yapıyorum fakat genelde yeniliyorum tecrubeliyim fakat herhalde biraz paslanmısım buyu olarakta tek buyu yapabiliyorum oda yıldırım buyusu 4. seviye kıslalarda ise sihirbaza kadar yapabiliyorum koy binam 5. seviye ona gore bir sey yazarsın kardesim simdiden eline saglık kolay gelsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen ya bende bu durumdayım lütfen cevaplayın

   Sil
  2. Bu konuda ve sitede biraz gezerseniz kendinize uygun ordu düzenini bulabilirsiniz.

   Sil
 21. 180 kisilik ordum var ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
 22. Merhba bi sorum olacak klan savaşlarında bir köye en faZla kaç kere saldırı yapılabiliyor

  YanıtlaSil
 23. Klaniniza baktim ben basarili oldugunuzu dusunuyorum Camiryo klanindan hüseyin bence klan savaslarini 10 kisilik yaparsaniz daha basarili olursunuz iyi oyunlar sayfa icin tesekkurler faydali olmus

  YanıtlaSil
 24. 220 ordu kampı 11 ejder 3 seviye klan kale pekka 4 seviye 3 tane sağlık büyüsü 5 seviye 1 tane öfke 4 seviye kral ve kralilçe indiremiyceği yer yok ;)

  YanıtlaSil
 25. Meraba ordu kampı 135 kişilik şifacıya kadar açık ve 2 büyü var nasıl saldırmalıyım

  YanıtlaSil
 26. 125 lik ordu kampım var klan savaslarında nasıl birlik yapayım lutfen yardımcı olun nasıl savasıyım taktiklerinize ihtiyacım var :(((((( ben rumeysa

  YanıtlaSil
 27. 105 askerim var kislam 6 ya kadar acik bide yildirim buyum var 1 tane nasi saldirmaliyim

  YanıtlaSil
 28. Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. 110 kapasitem var büyücü ve yıldırım büyüm açık hangi askerlerle saldırmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 29. Köy binasını önceki yazılarınızda surların dışına koymuştunuz , havanı ise en ortaya . burada ise köy binasını ortaya koymamızı önermişsiniz biraz açıklarmisiniz kafam karıştı da :D

  YanıtlaSil
 30. 6 şubat tarihinden beri ordu kampım 120 kişi oldu büyücü ve yıldırım büyüm var 17 şubat köy binam 6 olucak şifacı ve can büyüsü açılacak ordu kamplarımda 135'e dayanacak Uzun lafın kısası şimdiki ve 17 şubattaki durum için asker taktiği verebilir misiniz ? 9 gündür bekliyorum birçok saldırı yaptım ve en idealini bulamadım Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.Bu arada site harika ellerinize sağlık :D

  YanıtlaSil
 31. 91 levelim ne basmam gerekir ilk savaşta

  YanıtlaSil
 32. 105 tane 2. Sv barbar bastım (balona kadar açık) sizce iyimi ha barbarlar 4 saat sonra 3 olacak

  YanıtlaSil
 33. abi benim devimin seviyesi 3 okcunun 3 duv. yık. 3 büyücü 3 şifacı1 barbar 3 goblin2 nasıl saldırayım

  YanıtlaSil
 34. Peki klan savaşlarında nasıl bir saldırı taktiği gelistirmeliyiz herkes karşısına yada herkes alabileceğine yada farklı bir saldırı taktiği sizinki iyi ama her klan sizinki si gibi değil bunu o yüzden soruyorum .

  YanıtlaSil
 35. Ordu kapasitem 200, K. Binam 7 ejdere kadar ve dalkavuk açık ilk klan savaşında full ejderha dalıyorum ikinciyi nasıl yapabilirim hocam ? Biraz maliyetsiz olsun amaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Barbar Kral varsa 1 Barbar Kral 14 Şİfacı Sal Arkasına İzlemeye Bırak :D

   Sil
 36. 105 kapasite var büyücü açık kara kışla yok ama nasıl saldırırsam en mükemmel olur?

  YanıtlaSil
 37. Beyler Eğer Barbar Kral varsa Okçu Kraliçe varsa ikisi birden olsun 2 sinin ya da 1 inin arkasına yettiği kadar şifacı koyun izlemeye bakın.

  YanıtlaSil
 38. abi merhaba 100 kisilik orsu kampi duvar yikiciya kdr acik ne yapim asker buyu fabrikasi lwl1

  YanıtlaSil
 39. 200 kapasitem var pekka goleme kadar buyuler ofke ve dwprem buyusune kadar klan savasi icin nasil bir kapasite onerirsiniz onerirsiniz

  YanıtlaSil
 40. hocam klan tagını verirmisin 56 lvl im ejder domuz açık 200 yer

  YanıtlaSil
 41. Merhaba Cevaplarsanız sevinirim. Ejderim ve binicim acık. Büyüler öfkeye kadar barbar kralım var bana taktik verebilirmisiniz ???

  YanıtlaSil
 42. abi klan kalesine devmi konur kapasitesi 20 oanlara ejder 15 altı olanlara baltıcı büyücü ve okçu olur dev olmasını mantıklı bulmuyorum :)

  YanıtlaSil
 43. Dayım Kolay gelsin öncelikle. ordu kapasitem 220kişilik askerlerim kb8 e göre full. 9a yeni geçtim sayılır kampları basmak için harcadım iksiri. Şimdi ben th8e kadar neredeyse tüm köyleri ejderha ile fulluyordum. Ancak th9a geçince takdir edersiniz ki ejderha saldırısı zorlaştı. 4hs+yay olunca iyi sonuç gelmiyor. Siz nasıl bir ordu tavsiye edersiniz. Ancak Lütfen Rica Ediyorum Goblin Bas Krala Şifacı Yolla gibi tavsiyeler değil adam akıllı tavsiyeler istiyorum Şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 44. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 45. Merhaba hocam koy duzenlerini nereden bulabiliriz

  YanıtlaSil
 46. Bende 200 yer vr iksir maliyeti çok olmayan bir taktik verirmisiniz

  YanıtlaSil
 47. Merhaba 220 ordu kapasitem var klan savaşları için hangi birlikleri yapmam gerekiyor yardımcı olun

  YanıtlaSil
 48. Merhaba 220 ordu kapasitem var klan savaşları için hangi birlikleri yapmam gerekiyor yardımcı olun

  YanıtlaSil
 49. Reis 185 kisilik kampim var ejderhaya kadar acik kisla binicide acik ofkeye kadarda acik sizce nasil bir ordu uretmeliyim

  YanıtlaSilLütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!