16 Aralık 2013 Pazartesi

Minecraft Survival Rehberi - 11 (Hayvancılık)

    

              Minecraft'da tarla yapabildiğiniz gibi hayvancılık da yapabilirsiniz. En başlardaki yazımda bütün hayvanları öldürmeyin  derken bunu kastetim. İneklerin etinden,derisinden,sütünden domuzların etinden, koyunların yününden, tavukların yumurtasından,tüyünden ve etinden yararlanabilirsiniz. Öncelikle hayvanları buluyoruz. Bulduktan sonra onları nasıl çiftliğimize getireceğiz hepsi bu yazıda.


     Hepsinden önce bu kadar hayvanı çiftliğinize en kolay çekme yolunun bu linkteki yazının en altından öğrenebilirsiniz.

        İnekleri çiftliğimize çekmek için ihtiyacımız olan şey samandır. Samanıda nasıl elde edeceğimizi buradan öğrenebilirsiniz. İnekleri öldürürseniz içinden en fazla 2 tane deri ve en fazla 3 tane et çıkar.
Bunun dışında kova yapıp ineklerin üstüne sağ tıklarsanız ineği sağmış olursunuz.
        İnekleri çiftleştirmek için;
2 Farklı ineğe saman veriyoruz. İnekler öpüşmeye başlıyor (!) ve yavru inek doğuyor.
        Koyunlarda inekler gibi samana tepki verir ve takip ederler. Koyunları öldürürseniz elinize sadece rengine göre yün düşer. Fakat öldürmek yerine makas ile yünlerini alırsanız 1-3 arası yün düşer ve koyun ölmemiş olur. Belli bir zaman sonra tekrar yünleri çıkar
        Koyunları çiftleştirmek için;
İneklerin yöntemiyle tamamen aynıdır.
        Domuzların sizi takip etmesi için havuça ihtiyacınız var. Ayrıca bir eyer bulup havuçu bir oltaya takarsanız domuz ile seyahat edebilirsiniz.
Domuzu öldürmek 1-3 arasında et elde etmenizi sağlar. Onun dışında bir numarası yoktur.
        Domuzları çiftleştirmek için;
 2 Domuza havuç vermeniz yeterlidir.
         Tavukları çekmenin ip dışında bir yolu varmı bilmiyorum ama (Sanırım bitki tohumları işe yarıyor) tavukların yumurtadan çıktığını herkes bilir. Yoksa yumurta mı tavuktan?
Neyse, tavuklar her 5-10 dakika arası yumurtlarlar. Bunları biriktirip kümesine sağ tıklayıp atarsanız içinden belli bir şansla tavuk çıkar.Ayrıca tavukları öldürürseniz içlerinden en fazla 2 tane tüy ve 1 tane et düşer.
         Tavukları çiftleştirmek için;
 Tohumları denemekte fayda var.     

        Atlar da aslında beslenebilir. Ama ne gerek var bilinmez. Çünkü içlerinden sadece deri çıkar. Ayrıca buradan atları evcilleştirmeyi öğrenebilirsiniz.
       Atları çiftleştirmek için;
Atlara altın havuç yada altın elma veriyoruz.


Bonus


    Bu atları normal oyunda bulamazsınız. Oyuna eklemek için;

/summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:3, SaddleItem:{id:329}, Tame:1}.

 

/summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:4, SaddleItem:{id:329}, Tame:1}.NOT: Bu yazım fazla uzun olmasın diye çiftlik yapımı bir sonraki yazımda olacak.

İlhamıma teşekkürler...


2 yorum:Lütfen sadece ilgili yazı hakkında yorum yapalım, konu dışı yorumlarınızı lütfen İletişim bölümünden bana ulaştırın. Teşekkürler!